Medaile z krajského přeboru v rapidu

V sobotu 21.5.2016 se v Kongresovém sále Střední školy polytechnické v Č. budějovicích odehrálo finále krajského přeboru v rapid šachu. Z našich hráčů se do finále probojovali Matyáš Hosnedl a Jarda Studenovský v kategorii H12, Zdenda Šťastný (H14), Petr Šťastný (H16), Martina Šťastná (D12) a Míša Lorencová (D14). Honzík Bauer byl v roli 1. náhradníka v H 12, do hry se bohužel nedostal.

Hrálo se v uzavřených skupinách každý s každým tempem 2 x 20 min + 10s/tah.
V kategorii H12 (10 hráčů) se Přeborníkem kraje stal Matyáš před Sebíkem Placerem (QCC), oba se 7.5 b z 9, když o 1. místě Matyáše rozhodlo až 4. pomocné hodnocení – sehrál více partií černými. Na pěkném 3. místě skončil se 6,5 b. Jarda.

IMG_7607

V kategorii do 14 let (10 soutěžících) hráli chlapci a dívky společně. V dívkách získala titul Přeborník kraje pro r. 2016 Míša (5/9), celkově 4. V chlapcích vyhrál Martin Šustr (Šachklub Tábor) 7,5/9, po zlepšené hře v druhé polovině turnaje se na hezké 4. místo (5. celkově) výkonem 4,5/9 probojoval Zdenda.

IMG_7611

V kategorii H16 hrálo pouze 6 hráčů. Zvítězil Martin Novák (Hraničář H. Stropnice) 3,5/6, Petr skončil 6. s 1/5.
V kategorii D12 (/8 hráček) přesvědčivě zvítězila Lucka Rolinková (Hraničář H. Stropnice) 7/7, Martina skončila 2. – 5/7.

IMG_7602

V dobře zorganizovaném turnaji jsme tedy získali dvě první místa, jedno druhé a jedno třetí. Matyáš, Martina a Míša si zajistili postup na Mistrovství České rebubliky v rapid šachu 2016, které se bude hrát v září v Klatovech.
Souběžně s finále rapidu se hrál turnaj pro mládež Grand Prix. I zde jsme měli našeho hráče, Daníka Pražáka. 10 účastníků hrálo švýcarem na 5 kol a v turnaji, kde hráli mnohem zkušenější i starší hráči, Daník zvítězil, když získal 4 b.