Nejlepší holky jsou – z Šachové akademie VŠTE!

DSC_0180

Kdyby bratři Tesaříci z YoYo bandu znali naše děvčata, určitě by je ve své písni oslavovali. Na Mistrovství České republiky mládeže v rapidu v kategorii D14 doslova zářily, když obsadily první dvě místa!

DSC_8570

Mistrovství pro r. 2018 se hrálo ve dnech 8. – 9.9.2018 ve Žďáru nad Sázavou, a hráčky a hráči Šachové akademie VŠTE nemohli chybět. Hrálo se v kategorii do 10, 12 a 14 let, chlapci a dívky zvlášť. Právo účasti měli ti, kteří si ji vybojovali v krajských přeborech, zajistili si účast v minulém mistrovství ČR nebo obdrželi divokou kartu. V rámci doprovodného programu se hrál otevřený turnaj pro mládež a dospělé.
Do Žďáru vycestovala početná výprava vedená Františkem Rolinkem a Michalem Novotným, kteří přivezli 6 hráčů do MČR a 6 hráčů do Open turnaje. Výprava přicestovala v pátek odpoledne, část mikrobusem školy, část osobními auty a část vlakem. Pořadatel zajistil ubytování v internátu SPŠ, kde až na výjimku celá výprava bydlela pohromadě na jednom patře.
Všechny turnaje se odehrály v sále Domu kultury ve Žďáru. Hrálo se na 9 kol švýcarem (v sobotu 6 kol, v neděli zbývající 3) tempem 2 x 20 min + 5s/tah, partie na prvních dvou stolech Mistrovství byly přenášeny on-line.
V kat. D10 nás reprezentovala Vicky Cinková, která byla v poli 28 hráček nasazena jako 13. Vicky turnaj dobře rozehrála, když v sobotu získala 4 body. V neděli se jí tolik nedařilo, se silnými soupeřkami přidala 1/2 bodu a skončila celkově na pěkném 12. místě.
V kat. D12 (28 hráček) jsme zástupce neměli, tak jsme alespoň drželi palce jihočeským hráčkám, nasazeným jako 6., 13. a 16., s nadějí že vybojují přímý postup do příštího mistrovství ČR. Moc radosti nám ani sobě neudělaly, když skončily za postupovými místy na 13., 19. a 22. místě.
V kat. D14 (28 hráček) jsme měli v ohni dvě želízka: Martinu Šťastnou, nasazenou s č. 3, a Lucku Rolinkovou, nasazenou s č. 5. Obě děvčata nám udělala obrovskou radost, když Martina ziskem 8,5 bodu s náskokem dvou bodů Mistrovství ČR vyhrála a Lucka po dramatickém závěru skončila druhá! Krásný úspěch našich hráček.

DSC_8492DSC_8497
V kat. H10 (44 hráčů) nás reprezentovali Dan Pražák (5. nasazený) a Marek Garabik (29.). Oba hráči si proti nasazení polepšili. Dan bojoval o medaili, nakonec skončil trochu smolně se 6 body na 4., přesto krásném místě. Marek skončil se 4,5 body ne 27. místě, když zbytečné remízy v posledních dvou kolech ho stály podstatně lepší umístění.

DSC_8474
V H12 (44 hráčů) jsme zástupce neměli, kraj reprezentoval Jakub Hajíček (44.) z Veselí n/L., který s 1,5 b. skončil na 44. místě.
V H14 (42 hráčů) nás reprezentoval Matyáš Hosnedl (19.), který chtěl obhájit 3. místo z minulého roku. V turnaji se mu ale moc nedařilo, získal 4 body a skončil na 30. místě.
V doprovodném Open turnaji (80 hráčů) jsme rovněž byli početně zastoupeni – zahráli si Dominik Rolinek (10.), který sice přestoupil do Říčan, ale stále je náš, dále Eva Nechvátalová (66.), Jakub Berkovec (68.), Josef Berkovec (69.), Elizabeth Garabiková (71.), Bohumil Garabik (79.).
Dominik dobře začal, ale nehoda ve 4. kole s pozdějším vítězem ho rozhodila tak, že prohrál i v kole 5. Nakonec skončil v poli 6-ti bodových hráčů na 7. až 14. na pomocné hodnocení 13. Josef skončil na 29. místě, Bohumil 34., oba se ziskem 5 bodů. Eva skončila 59. (4 b,), Bětka 60. (3,5 b.), Jakub 72. (3 b.).
Turnaj byl velmi dobře organizován a plná spokojenost byla i s ubytováním a stravováním, za což pořadateli děkujeme.

Foto převzato z webu pořadatele.

Část finančních nákladů na účast Šachové akademie VŠTE na Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu byla hrazena z dotačního programu Jihočeského kraje „Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže a výkonnostního sportu“.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 28.9.2018 9:13 | Shlédnuto: 991 x