MČ Harrachov a MČ Most

Ve dnech 27.10. – 3.11.2018 se v Harrachově hrálo Mistrovství Čech mládeže v praktickém šachu v kategoriích HD12, HD14 a HD16. Chlapci si museli postup na MČ vybojovat, pro dívky bylo mistrovství open.

Na mistrovství nechyběli ani hráči ŠA VŠTE.
V HD12 (celkem 78 na startu) nás reprezentovali Jakub Šimon Šimůnek (nasazen s č. 8), Dan Pražák (9), David Bárta (28) a Vicky Cinková (49),
V HD14 (74 na startu) Honza Bauer (15), Vítek Kotál (28) a Jarda Studenovský (53).
V HD16 (62 na startu) Matyáš Hosnedl (13).
V doprovodném Národním open turnaji (94 na startu) si zahráli Lenka Cinková (64) a David Bárta sen. (86).
Hrálo se švýcarem na 9 kol tempem 90 min + 30 s na tah. A bylo o co hrát – 8 nejlepších chlapců z každé kategorie má právo postupu na MČR.

Po týdenním boji byly výsledky následující:
H12: 8. místo celkově, v chlapcích 7. a postup Dan (6 b.), 11. celkově a 10. Jakub (6), 47. celkově David, 48. Vicky (oba 4, shodné i pom. hodnocení, ale vzájemný zápas vyzněl pro Davida). Vzhledem k tomu, že před Jakubem skončil hráč, který patří do H10 a pravděpodobně v této kategorii bude hrát MČR, je Jakub pro MČR 1. náhradník a pokusíme se u Komise mládeže získat pro Jakuba divokou kartu. Výborný výkon podala Beátka Havelková (QCC), která v silné konkurenci skončila s 6,5 bodu na vynikajícím 7. místě a stala se Mistryní Čech. Blahopřejeme!
H14: 5,5 bodu na postup Honzovi nestačilo, skončil 20. Vítek byl 29.(5) a Jarda 52. (3,5),
H16: Matyášovy se nedařilo ve střední části turnaje a výsledek 3/3 v závěru už stačil pouze na 13. místo (5,5).
Open: David sen. se ziskem 3,5 b obsadil 73. místo, Lenka se 3 b. 76.

Hráče na utkání připravoval a rozbory odehraných partií s hráči prováděl trenér Michal Novotný. O dopravu se postarali Jan Bauer sen., Lenka Cinková, Jiří Šimůnek a veřejná doprava.

Za bezproblémový průběh turnaje jim všem patří dík.

Část finančních nákladů na účast Šachové akademie VŠTE na Mistrovství Čech byla hrazena z dotačního programu Jihočeského kraje „Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže a výkonnostního sportu“.

MČ Most

Ve dnech 14.-18.11.2018 se v Mostě hrálo Mistrovství Čech mládeže v praktickém šachu v kategoriích HD8 a HD10.
Kategorie HD10 hrála na 9 kol švýcarem tempem 90 min + 30 s na partii pro každého hráče. Chlapci si museli postup na MČ vybojovat, pro dívky bylo mistrovství open.

Kategorie HD8 ve dnech 17.-18.11.2018 hrála na 9 kol švýcarem tempem 20 min + 10 s na partii pro každého hráče, mistrovství bylo pro chlapce i dívky open.

Dívky hrály s chlapci společně v jednom turnaji, výsledky se samozřejmě vyhodnocovaly zvlášť. Na mistrovství nechyběli ani hráči ŠA VŠTE.

V HD8 (celkem 40 na startu) jsme zastoupení neměli, snad příště.
V kategorii HD10 (55 na startu) nás reprezentovali Marek Garabik (nasazen s č.6) a Eva Nechvátalová (33).
Marek hrál od začátku turnaje na špici tabulky, nehody v posledních dvou kolech (0,5/2) ho připravily o medaily a odsunuly na 7. místo, o postup na MČR ale nepřišel – velké blahopřání!

Eva prohrála v 1. kole s Markem, ve 2. a 3. kole vyhrála, ale potom se jí přestalo dařit. Získala už jenom 1 bod když neměla soupeře a se 3 body obsadila 48. místo. Eva ale bude mít příležitost zahrát si v této kategorii i příští rok a to bude určitě lepší.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 3.11.2018 17:49 | Shlédnuto: 963 x