Krajský přebor školních družstev 2019

V konkurzu na pořádání KP školních družstev, kterého jsme se rovněž neúspěšně zúčastnili, vyhrál QCC Č. budějovice a tak jsme po špatných zkušenostech z minulých let byli zvědaví, jak to bude tentokrát. Hned na začátku je nutné přiznat, že tentokrát proběhl KP bez jakýchkoliv problémů.
Hrálo se 14.2.2019 v KD Slávie, tradičně ve třech kategoriích: „A“ – družstva 1.-5. tříd ZŠ, „B“ – 6.-9. tř. ZŠ a odpovídajících tříd gymnázií a „C“ – družstva gymnázií, středních škol a učilišť. Ve všech kategoriích se hrálo švýcarem na 7 kol tempem 2 x 15 min/partii + 5 s/tah, hodnocení olympijským systémem (součet získaných bodů). Každé družstvo se skládalo ze 4 hráčů, jedinou podmínkou byla příslušnost ke škole. Ve školních družstev všech stupňů se samozřejmě objevilo mnoho našich hráčů a vedly si velmi dobře.

Kategorie „A“ (1.-5. třídy ZŠ, 15 družstev): Zvítězila s velkým náskokem ZŠ a MŠ Kubatova 1 ČB, kde na 1. šachovnici hrál Marek Garabik s výsledkem 6,5/7 partií. Těsně pod stupni vítězů skončila na 4. místě ZŠ a MŠ Borek, kde hráli hned 3 naši hráči: 3. Jakub Berkovec 4/6, 4. Eva Nechvátalová 4,5/6, 1N. Štěpán Nechvátal 2/4. Na 9. místě skončila CZŠ Rudolfovská ČB, kde na 1. šachovnici uhrál 100% Dan Pražák 7/7.

DSC_4408

Kategorie „B“ (6.-9. tř. ZŠ, 13 družstev): Zvítězilo Gymnázium Jírovcova, kde hráli 1. Martina Šťastná 6,5/7, 2. Václav Bauer 6,5/7, 3. Jakub Šimon Šimůnek 7/7. Na 9. místě Česko-anglické gymnázium ČB – 1. Štěpán Drda 3,5/7.

DSC_4480

Kategorie „C“ (gymnázia, SŠ, učiliště, 10 družstev): Zde byl boj velmi vyrovnaný, první 4 družstva se vešli do půlbodového rozdílu, t.zn. že rozhodovala poslední partie. Zvítězilo Gymnázium Jírovcova – 3. Vojta Bauer 6/7 před Gymnáziem J.V. Jirsíka – 1. Matyáš Hosnedl 6/7, 2. Petr Šťastný 2/5, 3. Míša Lorencová 4,5/5. Se ztrátou 1/2 bodu skončilo na 3. místě Česko-anglické gymnázium – 2. Filip Steinbauer 6/7, 3. Manvel Asatryan 5,5/7. Na 8. místě skončila SŠSI Tábor – 1. Martin Novák 4,5/7.

DSC_4446

DSC_4431

DSC_4421

První dvě družstva v každé kategorii postupují na Mistrovství České Republiky, které se bude konat 18.-19.6.2019 ve Zlíně.