Potkáme medvěda?

Na přelomu září a října uspořádal ŠK Slovan Bratislava již 65. ročník mezinárodního turnaje o Tatranský pohár – OPEN TATRY 2019. Tak jako loni, vyrazil i letos náš Honza Bauer do Tatranské Lomnice v očekávání kvalitní šachové hry a objevování tatranské přírody.
HB-sach

Bohatě se naplnila obě očekávání. Turnaj se 177 hráči a průměrným ELO 1865 nabídl Honzovi 128 soupeřů s ELO vyšším než jeho stávající, a z nich pak více než 60 hrajících s ELO větším než 2000. Opravdu dobrá příležitost dobře si zahrát a připsat nějaký ten ELO bodík.

Tatranská příroda se sice bránila deštěm a silným větrem, ale Slovenský ráj a Spiš nabídly zajímavé příležitosti pro nešachový program. Partie začínaly v 18 hodin, a tak bylo dost času i na delší a náročnější výlety.

HB-tatry

Šachová hra přilákala nečekaně velký počet hráčů z řad české mládeže. Výrazně se tak snížil věkový průměr startovního pole. A mládežníci přitom nesnížili kvalitu turnaje. Za zmínku stojí především výkon pražského Jana Součka (nar. 2008), který skončil na 49. místě jako 126. Nasazený, a připsal si 124 ELO bodů.
Náš Honza obsadil 101. místo. V pořadí si oproti loňskému roku pohoršil i přesto, že letos dosáhl lepšího výkonu a připsal si téměř 50 ELO bodů.

Dík patří organizátorů za hladký, pohodový průběh turnaje a příjemné hrací prostředí v hotelu, kde byli hráči i ubytováni.