1. Velká cena Jč. kraje mládeže v rapidu

Velká cena Jihočeského kraje mládeže v rapid šachu se bude v sezoně 2019/20 hrát v novém modelu – seriálem šesti samostatných turnajů, každý rozdělený do skupin po cca 20 hráčích, nikoliv podle věku, ale podle výkonnosti. Hrát se bude na 7 kol švýcarem tempem 2 x 20 min + 5 s, případně u „nejslabších“ skupin, kde mohou hráti neregistrovaní hráči, s analogovými hodinami 2 x 25 min.

1. turnaj se hrál 12.10.2019 ve Veselí nad Lužnicí za účasti 80 hráčů, rozdělených do 5 skupin.

A – skupina byla nejsilnější, startovalo 16 hráčů, mezi nimi   4 naši hráči (t. j. hráči Šachové akademie) – Dan Pražák (1. nasazený), Jakub Šimon Šimůnek (2.), Marek Garabik (6.) a Vicky Cinková (8.). Vedli si dobře a nechybělo mnoho, aby pořadí bylo stejné jako nasazení: 1. místo Dan 6,5/7, 3. Jakub 5/7, 6. Marek 4/7, 8. Vicky 3/7.

20191012_162544

B – skupina: 16 hráčů, z našich Ondra Hejda (1.), Eva Nechvátalová (9.) a Jakub Berkovec (15). V celkovém pořadí byl 3. místo Ondra 5/7, 4. Evča 4,5/7, 6. Jakub 4/7.

20191012_153707

C – skupina: 14 hráčů, mezi nima náš Fanda Postl (9.), který sice začal prohrou v 1. kole, ale pak už soupeřům nic nedaroval a všechny ostatní partie vyhrál – 1. místo Fanda 6/7 (fotku nemáme, pokud ji někdo má, ať pošle, přidám).

D – skupina: 16 hráčů, z našich Adam Nechvátal (9.) a náš svěřenec z DDM Č. Budějovice Honza Vápeník (16.), pro kterého to byl vůbec 1. turnaj. A oba si vůbec nevedli špatně – 2. místo Adam 6/7, 7. Honza 4/7 (pro fotku stejné jako výše).

E – skupina: 18 hráčů, zde jsme zástupce neměli.

Výsledky zde

2. turnaj se bude hrát v sobotu 23.11.2019 v Č. Budějovicích, jídelně Biologického centra AV ČR, pořadatelem je ŠK Olympia a Slávia Č. Budějovice.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 31.10.2019 18:30 | Shlédnuto: 728 x