Mistrovství ČR D18/20 a Polofinále MČR H18/20

Ve dnech 9. – 16.11.2019 se v Hotelu Esprit ve Špindlerově Mlýně hraje Mistrovství České Republiky dorostenek a juniorek do 18 a 20 let.

Na stejném místě a ve stejnou dobu se hraje Polofinále Mistrovství ČR dorostenců a juniorů do 18 a 20 let.

Oba samamostatné turnaje se hrají pro obě kategorie společně na 9 kol švýcarem tempem 90 min/40 tahů + 15 min do konce s přídavkem 30 s na tah od začátku.

Takto to vypadalo ve Špindlu v pondělí 11.11.2019:

20191111_112031

V úterý ale zavítala do Špindlu zima a takhle to vypadalo v místě, kde se hraje, ve středu:

20191113_09224420191113_092203

Hráči Šachové akademie VŠTE na těchto turnajích nechybí. Přímý postup si vybojovala za vítězství v krajském přeboru Lucie Rolinková, divokou kartu dostali Martina Šťastná a Manvel Asatryan, kteří se nemohli krajského přeboru zúčastnit (hrál se jako součást Velké ceny Tábora v termínu Mistrovství Evropy mládeže, kterého se oba zúčastnili). Do Polofinále MČR si účast vybojoval rovněž Dominik Rolinek, který je momentálně hráčem Sokola Tábor, ale stále ho považujeme za našeho hráče.

V MČR D18/20 startuje 28 hráček, Lucka je nasazena jako 16., Martina 19. V Polofinále MČR H18/20 startuje celkem 80 hráčů, Manvel byl nasazen jako 53., Dominik 27.

Po 5. koleLucka 2 body, Martina, Manvel  a Dominik 2,5.

Z dalších Jihočeských hráčů si dobře vedou Sebík Placer, Lukáš Dolanský a Jakub Stinka, kteří mají po 3,5 bodech, David Hák a Láďa Nagy 3 body a Zdeněk Chval 2.

V závěrečných 4 kolech si naši hráči vedli takto:

Dominik neprohrál, získal 3/4 a s celkovou bilancí 5,5/9 obsadil pěkné 18. místo.

IMG_0832-d

Manvel získal 1,5/4 a výsledkem 4/9 obsadil 51. místo.

IMG_0828-man

Lucka získala rovněž 1,5/4 a za 3,5/9 obsadila 21. místo.

IMG_0831-l

Martina uhrála 2/4 a s 4,5/9 obsadila 14. místo. Vzhledem k tomu, že musela vynechat 1. kolo (školní akce v zahraničí) pěkné umístění.

IMG_0829-mar

Ostatní Jihočeši dopadli takto: 3. místo Jakub Stinka, 8. Lukáš Dolanský, oba 6,5/9, 22. Sebík Placer, 27. Láďa Nagy, oba 5/9, 40. David Hák 4,5/9, 57. Zdeněk Chval 4/9. A Jihočešky: 15. místo Anna Tůmová 4,5/9 a to je vše.

Za zmínku stojí umístění fenoménu Václava Fiňka (r. 2010!), který v turnaji pouze jednou prohrál, dvakrát remizoval a se ziskem 6,5/9 obsadil v kat. do 18 let 3. místo a v kat. do 20 let 5. místo a připsal za výkon 2283 dalších 72 Elo bodů.

Turnaj byl velmi dobře připraven, stravování perfektní a počáteční stížnosti na nestíhající vytápění byly promptně vyřešeny. Na pořadatele  se tak snášely jen pochvaly.