2. turnaj Velké ceny Jč. kraje

V sobotu 23.11.2019 uspořádaly ŠK Olympia a Slávia Č. Budějovice 2. Velkou cenu Jihočeského kraje 2019/20 v rapid šachu mládeže. Do turnaje nastoupil rekordní počet hráčů (a hráček) – celkem 105, kteří byli rozděleni do 5 skupin. U prvních třech skupin se dá hovořit o nasazení podle výkonnosti (Ela) hráčů, ve zbývajících dvou skupinách se už nedal tento způsob použít, protože se jednalo o hráče bez zkušeností, případně neregistrované. Hrálo se na 7 kol švýcarem tempem 2 x 20 min + 5 s na každý provedený tah.

Ze Šachové akademie se do bojů pustilo 7 hráčů a dále 12 hráčů, které vedeme prvním rokem v kroužcích v Trhových Svinech, v DDM Č. Budějovice a v Poškoláku při ZŠ Hluboká n/Vlt.

A – skupina (nejsilnější): Startovalo 18 hráčů, mezi nimi Marek Garabik (nasazen jako 3.), Fanda Postl (8.), Ondra Hejda (9.), Eva Nechvátalová (11.) a Jakub Berkovec (16.). Skupinu vyhrál Sebík Steinbauer ze Šachklubu Tábor (výsledek 6,5/7), 7. byl Marek (4/7), 12. Jakub, 14. Ondra, 15. Evička (všichni 2,5/7) a 16. Fanda (2/7).

B – skupina: Na startu 20 hráčů, z našich pouze 6. nasazený Adam Nechvátal, který skončil na pěkném 5. místě (4,5/7).

C – skupina: Na startu 27 hráčů, mezi nimi 3 hráči z Trhových Svinů – Ondra Adamčík, Tobias Busta, Robert Godány a 1 hráč z DDM – Jan Vápeník. V konečném pořadí skončili takto: 11. Honza (3,5/7), 20. Robert (2/7), 24. Tobias (1/7) a 25. Ondra (0,5/7). Příště bude bodů určitě více!

D – skupina: 18 hráčů na startu, mezi nimi náš Jarda Hanuš a dále Alexej Beznosko, Patrik Gangl a Jakub Tancer z T. Svinů. Výborný výsledek našeho hráče – 1. místo Jarda (6/7) a byli vidět i hráči z TS – 6. Patrik (4/7), 11. Jakub (3,5/7), 17. Alexej (2/7).

E – skupina: 22 hráčů na startu, mezi nimi Nikolas Kovacz, Vojtěch Mach a Radek Radovesnický z Hluboké, Vojtěch Průka z TS a Jan Šrámek z DDM. V konečném pořadí byl 6. Vojta P. (4/7), 13. Jenda, 15. Niki, 16. Vojta M. (všichni 3/7), 17. Radek (2,5/7).

Vzhledem k tomu že až na Honzu Vápeníka to byl pro ostatní hráče 1. turnaj (pro Honzu 2.), jsou výsledky velmi potěšující a příslibem do budoucnosti.

Turnaj se v počátku potýkal s časovými problémy, částečně možná způsobenými tím, že pro mnoho neregistrovaných hráčů se jednalo o první turnaj. Větším problémem jsou rodiče a s tím související hluk – doporučuji v případě pořádání podobného turnaje je vykázat do prostoru před bufetem, kde je místa dost.

Výsledky zde

Prosím rodiče a další zúčastněné o poskytnutí fotografií hráčů z turnaje pro doplnění článku. Děkuji.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 2.12.2019 18:09 | Shlédnuto: 446 x