V Koutech za polovinou

V Koutech nad Desnou je v plném proudu Mistrovství České republiky mládeže v šachu.

V pondělí 9.3.2020 se hrálo dvojkolo, které přineslo tyto výsledky:

3. kolo: vyhrála Vickyremizovali Evča, Martina, Dan a Matyáš (3/5)

4. kolo: vyhrála Vicky, remizovali Martina, Dan a Matyáš (2,5/5)

5. kolo, úterý 10.3.2020: po zahájení kola se rychle roznesla zpráva o zákazu Ministerstva zdravotnicví pořádat akce s účastí nad 100 lidí. Vzhledem k tomu, že v Koutech na hotelu je cca 450 lidí, zavládla pochopitelná nervozita, jestli mistrovství bude pokračovat, nebo skončí. Zatímco funkcionáři horečně jednali a děti hrály, my jsme pro všechny případy zahájili na pokyn zástupce hlavního hygienika dezinfekci útrob, takže bylo brzy jisté, že večer se domů nepojede. Po obědě byly vyvěšeny výsledky vyjednávání a podmínky pro pokračování v turnaji.

IMG_1081IMG_1080IMG_1082IMG_1079

A jak si vedla naše mládež? vyhrály Evča a Vicky, remizoval Dan (2,5/5). Matyášovi a Martině se bodovat nepodařilo.

6. kolo, středa 11.3.2020: vyhrály Vicky, Martina a Dan (3/5). Dan porazil vedoucího hráče a statečně bojuje.

Průběžné pořadí po dvou třetinách turnaje:

15. Evča  3 body, 5. Vicky 4,5, 5. Martina 3,5, 2. Dan 4,5, 17. Matyáš 2,5.

7. kolo, čtvrtek 12.3.2020: vyhrály Evča, Vicky a Matyáš, remizovala Martina (3,5/5).

Pořadí po 7. kole:

13. Evča 4, 3. Vicky 5,5, 5. Martina 4, 4. Dan 4,5, 12. Matyáš 3,5.

Po vyhlášení nouzového stavu zatím nevíme, co bude další den. Zatím co funkcionáři jednali, doprovod se věnoval pod vedením zástupce hlavního hygienika (zvažujeme jeho nominaci na místo hlavního hygienika) důkladné desinfekci. Večer byl bowling, pečlivě jsme dbali na dodržení max. počtu osob ve sportovním zařízení, které jsme preventivně snížili na 20. Poté všichni naši hráči absolvovali přípravu na zítřejší kolo, i když nevíme, jestli se bude hrát. Nevíme dne ani hodiny, ale všichni jsme v pořádku.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 11.3.2020 22:11 | Shlédnuto: 463 x