Krajský přebor mládeže jednotlivců Planá n/L.

Krajský přebor mládeže jednotlivců v prakt. šachu pořádal ŠACHklub Tábor ve dnech 17.-19.5.2019 v Hotelu Lužnice v Plané n/L. V různých mládežnických kategoriích se zúčastnilo 9 hráčů Šachové akademie VŠTE.

Kategorie H14, 16 a 18 hrály tempem 2 x 60 min + 30 s/tak, kategorie H10, 12 a dívky 2 x 45 min + 30 s/tah.

H10: Startovalo 15 hráčů, mezi nima Jakub Berkovec a Jiří Opekar. Po 7 kolech švýcarem skončil Jakub s 5 body na 2. místě a Jirka s 3 b. na 11.

DSC_7993u

H12: Startovalo 12 hráčů, mezi nima David Bárta a Ondra Hejda. V 7 kolech nenašel David přemožitele a bez ztráty ziskem 7 b. obsadil 1. místo. Ondra získal 4,5 b. a skončil 2.

DSC_8133u

H14:  hráčů, ŠA VŠTE neměla zastoupení.

H16: Startovalo pouze 6 hráčů, mezi nima Jan Bauer, Štěpán Drda a Vít Kotál. Hrálo se každý s každým, po 5. kole bylo pořadí: 3. Jan 3 b., 4. Štěpán, 5. Vítek, oba 2,5 b.

H18: Startovalo pouze 6 hráčů, mezi nima Jakub Šimon Šimůnek. Ten sice patří do H14, ale protože na Mistrovství Čech má přímý postup, zahrál si nejvyšší kategorii, v které získal 2 body a obsadil 5. místo.

Dívky: Startovalo společně 10 dívek, mezi nima Eva Nechvátalová, která po 9. kole (hrála každá s každou) se ziskem 2,5 b. obsadila celkově 8. místo, ale ve své kategorii D10 se stala krajskou přebornicí.

DSC_8145u

Část nákladů na turnaj bylo hrazeno z dotačního programu Magistrátu města Č. Budějovice na podporu sportu v roce 2019

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 25.5.2019 12:55 | Shlédnuto: 742 x