Daniel Pražák Mistrem Evropské Unie!

V sobotu 22.8.2020 skončilo v Koutech nad Desnou Mistrovství Evropské unie mládeže v šachu v kategoriích U8, U10, U12 a U14. Hráč Šachové akademie VŠTE Daniel Pražák v předposledním kole porazil Klasku ze SRN a v poslením kole mu stačilo remizovat s dalším reprezentantem Německa Muellerem, aby se při rovnosti bodů s Markem Fizerem a výhrou v jejich vzájemném utkání v 5. kole stals výsledkem 7,5/9

Mistrem Evropské unie v kategorii do 12 let!

DSC_1686

Vynikající úspěch našeho hráče, ke kterému mu srdečně gratulujeme.

Další reprezentant Šachové akademie Vicky Cinková skončila ve stejné kategorii s výsledek 4/9 v dívkách na 7. místě (celkově 20. – dívky i chlapci hráli společný turnaj). Vicky nevyužila v posledním kole proti 7. nasazenému Megyerimu z Maďarska několik výborných příležitostí ve střední hře a partii nakonec prohrála, což ji stálo umístění v dívkách těsně pod bednou.

Z Jihočechů hrál v kat. do 14 let David Hák ze Šachklubu Tábor, který po „malé rošádě“ v 6. a 7. kole skončil na 7. místě.

Českým reprezentantům se dařilo, když získali celkem 6 zlatých, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 27.8.2020 17:29 | Shlédnuto: 1 074 x