Zlato, 2x stříbro a 2x bronz z MČR juniorů !!!

TJ Lokomotiva Česká Třebová, oddíl zresuscitovaný Ivo Praxem, si pod jeho vedením troufl na pořádání Mistrovství České republiky 2020 v rapid šachu juniorů a juniorek. V těžké době obav z koronaviru odvážné rozhodnutí. Ti, co se nezalekli a do Č. Třebové přijeli, nemuseli litovat – celý turnaj perfektně připraven a zajištěn. Pořadatelé zajistili dokonce i večeře, když školní jídelna je pro nedostatek zájemců odmítla vařit. Co k tomu dodat, to hovoří samo za sebe. Celý turnaj se odehrál v prostorách Vyšší dopravní akademie – hrací sál, ubytování a strava na jednom místě.

059

Z Šachové akademie VŠTE přijeli bojovat 4 hráči, počítáme-li za našeho hráče Manvela Asatryana, který těsně před turnajem přestoupil do Prachatic, kde si zahraje ligu. Těmi dalšími byli Matyáš Hosnedl, Jan Bauer a Martina Šťastná.

119931594_10218243887233548_945906108547293856_o

Turnaj se hrál ve dnech 19.-20.9.2010 a na startu bylo celkem 81 hráčů a hráček. Hrálo se v jedné skupině v kategoriích HD16, 18 a 20 na 9 kol švýcarem tempem 20 min + 5 s/tah. V sobotu se odehrálo 6 kol, v neděli tři zbývající. Nejvýše z našich hráčů byl nasazen Matyáš na 14. místě, dále 20. Honza, 26. Manvel a 47. Martina. V sobotních kolech uhráli Matyáš a Martina po 4,5 bodu, Honza a Manvel shodně po 3. V neděli přidali Matyáš a Martina po 1 bodu a Honza s Manvelem po 2. V konečném pořadí obsadil Matyáš 16., Martina 21. místo (oba 5,5/9), Honza 30. a Manvel 31. místo (oba 5/9).