Úspěch doma i za hranicemi

Naši hráči se v poslední době zúčastnili dvou turnajů v rapid šachu.

Nejdříve v rakouském Freistadtu, kde naši početnou výpravu tvořili Martinka Šťastná, Matyáš Hosnedl, Petr a Zdeněk Šťastní a Jarda Studenovský. Hrálo se na 7 kol tempem 20 min na partii bez přidávání a tak některé partie končily překročením času. V poli 60 hráčů se naše naděje určitě neztratily. Matyáš vybojoval se 4 body krásné 18. místo a suveréně vyhrál cenu pro nejlepšího hráče do ELO 1800  (vlastní ELO 1613). Martinka skončila na 40. a Petr na 44. místě,  oba se ziskem 3 bodů. Jarda získal 2,5 bodu a skončil 49., Zdeněk 2 body a skončil na 54. místě.

Ve dnech 12.-13.9.2015 se v Doksech hrál přebor republiky v rapid šachu mládeže. Postup si vybojovali krajští přeborníci ve svých kategoriích Matyáš Hosnedl v kategorii hochů do 12 let a Martinka Šťastná v kategorii dívek do 10 let. Hrálo se na 9 kol tempem 20 min na partii s přídavkem 5 s na tah. Naši zástupci si vedli výtečně. Matyáš byl nasazen jako 18., ziskem 6 bodů obsadil 6. místo a zajistil si přímý postup do finále MR 2016. Martinka byla nasazena jako 7., ziskem 8,5 bodu obsadila 1. místo a stala se tak mistryní republiky pro r. 2014. Své největší soupeřky zkušeně přehrála, zaváhala pouze v předposledním kole, kdy byla prohraná, ale soupeřka nedokázala vyhrát a tak partie skončila nerozhodně. Pěkného umístění dosáhli i další jihočeši: Matyáš Zeman (Hraničář H. Stropnice) byl jako 3. na stupních vítězů v H14 (2. místo „exjihočech“ Lukáš Dolanský, dnes Sokol Klatovy), Láďa Nagy (QCC ČB) 8.místo v H12, Anna Tůmová (ŠACHklub Tábor) 6. místo v D14.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 19.9.2015 7:37 | Shlédnuto: 916 x