4. kvalifikace v rapidu mládeže – Chýnov

V Chýnově se v sobotu 27.2.2016 hrála 4. kvalifikace v rapidu mládeže. Z našeho oddílu se zúčastnili jen Míša Lorencová a Jarda Studenovský. Větší účasti nejen z našeho oddílu zabránily jarní prázdniny – hrálo pouze 58 hráčů a hráček. Hrálo se obvyklých 7 kol švýcarem, tempem 2 x 25 min bez přidávání.
Jako obvykle naši hráči byli vidět. Pro menší počet hráčů byly spojeny věkové kategorie 14 – 18 let, chlapci i dívky společně. Startovalo celkem 14 hráčů a hráček, když tuto kategorii si zahrál i David Hák (nar. 2006!). Skupinu vyhrál Vašek Kotál (6,5/7) před Filipem Steinbauerem (5,5, oba H16 z Hraničáře H. Stropnice) a Davidem Hákem (ŠACHklub Tábor, 4,5), Míša skončila se 4 body na 6. místě a 2. v kategorii HD14, jako nejlepší dívka ve skupině i v kategorii.
V kategorii HD12 se sešlo 15 hráčů a hráček. Zvítězil Vašek Měřínský (ŠACHklub Tábor, 6,5) před Jardou Studenovským (6).
Poslední, 5. kvalifikace se bude hrát 9.4.2016 v H. Stropnici. Do celkového pořadí budou započítány 3 nejlepší výsledky. Do finále krajského přeboru postoupí v každé kategorii 5 hráčů s nejlepším ELO hodnocením a dalších 5 podle výsledků z kvalifikací. Účast ve finále mají v podstatě zajištěnou Matyáš Hosnedl, Jarda Studenovský, Martina Šťastná, Míša Lorencová a Petr Šťastný, šanci má i Zdeněk Šťastný a teoreticky i Honzík Bauer.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 1.3.2016 17:19 | Shlédnuto: 534 x
Zpět nahoru