Šachová akademie VŠTE – Hraničář H. Stropnice 4 1/2 : 1/2

9. kolem byly zakončeny boje v 3. divizi – východ. V tom jsme měli potvrdit, jestli si celkové 3. místé, na kterém jsme byli před posledním kolem, zasloužíme. Naším soupeřem byl Hraničář H. Stropnice C.

My jsem nastoupili ve složení Jonáš Havelka, Matyáš Hosnedl, Petr Šťastný, Honzík Bauer a  Jarda Studenovský. Naše družstvo postrádalo Martinu Šťastnou a Míšu Lorencovou, které bojují na MČR mládeže v Koutech n/Desnou. Z téhož důvodu postrádal soupeř Lucku Rolinkovou.

Po organizační stránce vše probíhalo svižně. V naší klubovně se všichni sešli včas, hodiny se pouštěly přesně v 10:00.

IMG_5713

IMG_5714
V 10:50 jako první vyhrál Honzík. Zahájení nesehrál nejlépe, ale když soupeřka otevřela na svého krále volný sloupec, Honzík ožil a vzpoměl si, jak má hrát – na krále! Za vidinou matu obětoval střelce a věž, ale oběti to byly nekorektní – soupeřka měla šanci se ubránit, a to by pro Honzíka nedopadlo dobře. Ale nestalo se –  vedeme 1 : 0.

IMG_5717
V 11:10 vyhrává Peťa. Zahájení oba soupeři sehráli opatrně, ve střední hře nastoupil Peťa při stejných rošádách pěšci před králem a jejich postupu s podporou všech figur nedokázal soupeř vzdorovat. Peťa zakončil pěkně vedený útok matem střelce – 2 : 0

IMG_5718
V 11:15 nabízí remízu v pozici s figurou více Jonáš – musel odjet z důvodu další víkendové akce. Soupeř přijímá a je to 2 1/2 : 1/2.

IMG_5716
V 11:20 vyhrává Matyáš. V zahájení nikam nechvátal a čekal na chybu soupeře. Ta přišla už v 10. tahu, kdy Matyáš získal figuru za pěšce. Po dalších deseti tazích si soupeř nevšiml, že má napadenou dámu, přišel o ni – 3 1/2: 1/2.

IMG_5719
Nakonec v 11:50 vyhrává Jarda a v této soutěži udržel 100% – všech 5 utkání vyhrál!  V zahájení trochu zbytečně vyměnil svého střelce a dáma se mu zatoulala na dámské křídlo, ale soupeř hodně chyboval a Jarda trestal. Rozvrátil pozici před králem zapomenutým v centru a dokonale ho znehybnil. Mohl si vybrat, jestli získá dámu a dá mat v několika málo tazích, sebral ale „jenom“ věž, potom druhou a po výměně dam matem dvou věží partii zakončil a stanovil výsledek na 4 1/2 : 1/2.

IMG_5715

Všichni naši hráči si zaslouží pochvalu za snahu a zodpovědný přístup v celé soutěži.
Krásné celkové 3.místo v 3.divizi – východ je úspěch celého našeho mladého talentovaného družstva.

Dík patří také rodičům a VŠTE za podporu.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 8.3.2016 10:50 | Shlédnuto: 1 475 x
Zpět nahoru