ŠA VŠTE – 1. místo v Krajském přeboru družstev mladších žáků

IMG_7376

V sobotu 19.3.2016 se v H. Stropnici odehrál Krajský přebor družstev mladších žáků. My jsme měli trochu potíže se sestavou. Dle propozic se přeboru mohli zůčastnit družstva ve složení 5 hráčů (min. 1 dívka) rok narození 2004 a mladší, a 1 hráč r. 2007 a mladší. V každém zápase směl nastoupit 1 host. Do těchto kriterií se vešlo jenom 5 naši hráčů – Matyáš Hosnedl, Martina Šťastná, Honzík Bauer, Jarda Studenovský a náš nový člen Michal Nedvěd. O Michalovi jsme věděli, že v sobotu nebude hrát, protože s rodiči odjížděl pryč. Jako „hosta“ jsme si půjčili Ondru Hejdu, ale kde sehnat pátého hráče? S naší silnou čtyřkou jsme si dělali naděje na dobré umístění a postup do Mistrovství ČR, které se bude hrát v červnu v H. Králové a kam z našeho kraje postupují 3 družstva. Ale hrát přebor jen s pěti hráči by nemuselo dopadnout dobře. Víme o více hráčích, kteří by chtěli za nás hrát, ale přestupní termín je až od 1.5.2016. A tak jsme rozhodili sítě a začala snaha „ulovit“ nějakého neregistrovaného hráče, který by chtěl v našem oddílu hrát. Po několika neúspěších jsme se na poslední chvíli díky Honzíkovi domluvili s Dominikem Pištěkem a jeho rodiči a ti neměli nic proti registraci Dominika u Šachového svazu ČR. To se povedlo ve čtvrtek a tak nic nebránilo hrát v sobotu v plném počtu.

IMG_7367
Do Krajského přeboru se přihlásilo celkem 10 družstev, když na postup si kromě našeho družstva dělali naději družstva QCC Č. Budějovice, Šachklubu Tábor a domácí Hraničář H. Stropnice. Hrálo se každý s každým, 2 x 20 min na partii bez přidávání.
Naše družstvo procházelo turnajem velice úspěšně. Zaváhalo pouze ve 3. kole, kdy narazilo na družstvo QCC A. Velice dobře rozehraný zápas ale nedotáhlo do vítězného konce a pouze remizovalo. Hodně štěstí mělo v 7. kole, kdy Honzík nejprve v koncovce přehrál soupeře, v domnělé časové tísni (zbývala mu 1 min) hrál rychle a chyboval, byl prohraný, ale soupeř ho zpatoval a družstvo těsně vyhrálo. V posledních dvou kolech, kdy hrálo rozhodující zápasy s Táborem B a A pak potvrdilo, že jsou silný tým, a zaslouženě získalo Putovní pohár pro Krajského přeborníka. Na druhém místě skončil Šachklub Tábor A, na třetím QCC A s nejmenším možným rozdílem pomocného hodnocení před Hraničářem H. Stropnice.

IMG_7377
Naši hráči Matyáš, Martina, Honzík a Jarda získali shodně 8 bodů z 9 možných, Dominik 2 body a Ondra 6.
Všem děkujeme za vzornou reprezentaci ŠA VŠTE.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 23.3.2016 16:57 | Shlédnuto: 883 x
Zpět nahoru