Medaile z Krajského přeboru mládeže v šachu

V Moravči u Chotovin se ve dnech 28.4 – 1.5.2016 hrál Krajský přebor mládeže pro r. 2016 v praktickém šachu pro chlapce a dívky do 10, 12, 14, 16 a 18 let a v rapid šachu pro chlapce a dívky do 8 let. Do bojů o titul a rovněž o právo postupu do Mistrovství Čech, které se bude hrát na podzim v Harrachově, se z našeho oddílu zúčastnili Dan Pražák, Honzík Bauer, Jarda Studenovský, Jonáš Havelka a Petr Šťastný. Palce jsme drželi i Ondrovi Hejdovi, který sice začal turnaj jako hráč QCC, ale končil jako hráč našeho oddílu, když k 1.5.2016 do ŠA VŠTE přestoupil. Účast na MČ měli zajištěnou Matyáš Hosnedl, Míša Lorencová a Martina Šťastná a KP se nezúčastnili.


Celý turnaj byl dobře připraven a odehrál se v hezkém prostředí Penzionu „U Farmáře“, kde bylo zajištěno i ubytování a stravování. Kategorie HD 8 (12 účastníků) se hrála každý s každým tempem 2 x 30 min + 10 s/tah, kategorie do 10, 12 a 14 let (po 8 účastnících) rovněž každý s každým tempem 2 x 75 min + 30 s/tah. Stejným tempem se hrála sloučená kategorie do 16 a 18 let (celkem 12 účastníků), ale švýcarem na 7 kol.
Jak si vedli naši hráči?
Jistě velkým překvapením byl výkon Dana Pražáka, který celkem suvereně kategorii do 8 let vyhrál a získal titul krajského přeborníka. Svým soupeřům povolil jedinou remízu (s druhým v pořadí) až v posledním kole! Vzhledem k tomu, že po Přeboru škol a Kvalifikaci v rapidu v H. Stropnici to byl  teprve třetí Danovo turnaj, je to velice pěkný výsledek. Na 3. místě skončil Ondra Hejda, dnes už hráč ŠA VŠTE, který měl v průběhu turnaje trochu smůlu a až do posledních kol bojoval o prvenství. Před 4. v pořadí měl Ondra náskok 1,5 bodu!

IMG_7519u

Koncem týdne budou hrát Dan a Ondra na Mistrovství ČR v Mostě a jsme zvědavi, jak obstojí v konkurenci hráčů z celé ČR.
V kategorii do 12 let jsme měli dva zástupce – Honzíka a Jardu, a pomýšleli jsme na nejvyšší příčky. Nehody, které oba postihly třetí hrací den, jejich ambice srazily dolu. Přes jednoznačná vítězství v posledním kole to stačilo na 3. místo Honzíka (stejný počet bodů jako vítěz, horší pomocné hodnocení) a „pouze“ 5., nepostupové místo Jardy.
Ve sloučené kategorii do 16 a 18 let hrál Jonáš (do 16) a Peťa (do 18). Jonáš skončil celkově na 7. místě, ale na 2., postupovém místě ve své kategorii. Peťa skončil celkově na 9. místě, ve své kategorii na 5. místě.

IMG_7536u

Na Mistrovství Čech tak budou reprezentovat ŠA VŠTE Martina Šťastná (D 12), Míša Lorencová (D 14), Honzík Bauer (H 12), Matyáš Hosnedl (H 14) a Jonáš Havelka (H 16). Jarda (H 12) bude čekat v pozici náhradníka.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 4.5.2016 20:53 | Shlédnuto: 732 x
Zpět nahoru