KP mládeže v blesku Bernartice

Od našeho zvláštního zpravodaje:

V sobotu 25. června se náš oddíl, zastoupený Honzou Bauerem, prezentoval v KPKP mládeže v bleskovém šachu, který se hrál v rámci 17. ročníku Memoriálu škpt. parašutisty Rudolfa Hrubce. Turnaj hostila sokolovna v Bernarticích, místo pro daný účel velmi přátelské. Prostorný hrací sál, příhodné místo pro doprovod, restaurace v budově a venku hřiště, vyzývající k dohrávce turnaje s mičudou.

Pro našeho reprezentanta to byl vůbec první turnaj v bleskovém šachu, na který se kdy vypravil. A ač pole soupeřů nebylo početné, bylo kvalitní. David Hák, Vašek Měřínský, Víťa Kotál, Aneta Růžičková, Dorotka Veverková i náš Honza Bauer nepochybně pomýšleli na medaile.

O umístění rozhodl souboj každého s každým, a to hned dvakrát. Bojovalo se s nasazením,  pětiminutový časový limit na partii byl často naplno využit.  Svoji úlohu favorita potvrdil David Hák, který vyhrál všech deset partií a zvítězil. Druhé místo vybojoval Víťa Kotál. A na třetím místě se umístil Honza Bauer.

IMG_20160625_123530

Cinknutí bronzové medaile bylo příjemným završením velmi povedeného turnaje. Poděkování za jeho přípravu a hladký průběh patří místním organizátorům a panu Odehnalovi ze Šachklubu Tábor.

 

Propozice:

http://www.jcsach.cz/index.php/dospeli/ostatni-turnaje/243-17-rocnik-memorialu-skpt-parasutisty-rudolfa-hrubce

Konečné výsledky:

http://chess-results.com/tnr228413.aspx?lan=5&art=1&wi=821

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 8.7.2016 8:34 | Shlédnuto: 764 x
Zpět nahoru