MČR mládeže v rapid šachu – Klatovy, 10. – 11.9. 2016

Zpráva od Jana Bauera st.

Šachklub Sokol Klatovy připravil na druhý víkend nového školního roku MČR v rapid šachu pro hráčky a hráče v kategoriích do 10, 12 a 14 let. Šachovou akademii  VŠTE na tomto vrcholu rapidové sezóny reprezentovali Michaela Lorencová (D14), Martina Šťastná (D12), Matyáš Hosnedl (H12) a Jan Bauer (H12).


V první den turnaje bylo odehráno 6 partií tempem 2×20´+ 5´´za tah.
Z našich šachistek a šachistů se nejlépe dařilo Martině, která získala 5 bodů z 6 možných za 4 výhry a 2 remízy.  Do druhého dne turnaje vstupovala na druhém místě celkového pořadí.
Výborně turnaj zahájila i Michaela, která vybojovala 4 body za 4 výhry.
Velmi dobře hrál i Matyáš, který získal 3,5 bodů za 2 vítězství a 3 remízy.
A dobře zakončil den i Honza, který dosáhl na 3 body. Za 2 vítězství a dvě remízy.
Zejména na soutěži našich chlapců bylo vidět, jak vyrovnané bylo na tomto MČR startovní pole. Nikdo první den nezískal plný počet bodů. 5. hráč průběžného pořadí měl 4. body a ještě 30. hráč 3 body. Kdokoli mohl vyhrát nebo prohrát s kýmkoli ze zúčastněných.
Zaslouženou odměnou za dobrou hru v prvním dnu bylo večerní osvěžení v klatovském plaveckém bazénu. Ochladili jsme se, odpočinuli a dobře vyspali na druhý den turnaje.

Ve druhém hracím dnu čekali na naše reprezentantky a reprezentanty poslední 3 partie.
Martina zahájila den výhrou a posunula se na 1. místo průběžného pořadí.  V osmé partii sice remizovala, vedoucí pozici si však i přesto udržela.  V poslední, deváté, partii vyhrála. I přesto ji ale na celkové 2. místo odsunula Olga Dvořáková, Spartak Adamov. Při celkově shodném počtu 7,5  bodů zvítězila soupeřka o jeden bod druhého pomocného hodnocení. Martině uniklo vítězství o pověstný „chlup“, a to i když konečnou vítězku ve vzájemném duelu porazila.
Martině náleží poděkování za její výkon a gratulace ke konečnému výbornému 2. místu.
Michaela v 7. partii vyhrála, v 8. remizovala a na 4. místě průběžného pořadí mohla začít pomýšlet i na umístění „na bedně“. V 9 partii však prohrála a skončila na celkově 6. místě. Posunula se tak o jedno místo vpřed oproti svému nasazení na startovní listině.  Velmi dobré umístění, a proto gratulace i pro Michaelu.
Matyáš přidal druhý den 2 body za vítězství a dvě remízy a obsadil s 5,5 body celkově 11 místo. O šest míst lépe než jak byl nasazen ve startovní listině. Předvedl stabilní výkon a kvalitní hru. Výborně.
Honzovi se druhý den turnaje tolik nevydařil. Šachy hrál pěkné, říkal trenér, ale přesto mu vítězství třikrát uniklo. Ke třem bodům z prvního dne již žádný další nepřidal a se 3 body obsadil 35. místo. I on se tak posunul o několik míst vpřed oproti nasazení na startovní listině.

Medaile, kterou vybojovala Martina, a pěkná umístění, která vybojovali ostatní, jsou opravdu potěšujícím výsledkem naší výpravy. Poděkování zaslouží i doprovod – Jan Bauer st., Gabriela Šťastná a Lorencovi.

0 DSCN9616u
Mistrovské tituly v jednotlivých kategoriích vybojovali:

D10 – Fizerová Lucie (Beskydská šachová škola)
H10 – Kureš Michael  (Lokomotiva Brno)
D12 – Dvořáková Olga (Spartak Adamov)
H12 – Skýpala Ondřej  (AERO Odolena Voda)
D14 – Richterová Julie (SK Baník Ratíškovice)
H14 – Dolanský Lukáš (Sokol Klatovy)

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 17.9.2016 17:44 | Shlédnuto: 750 x
Zpět nahoru