Naše mládež na turnajích

O víkendu 23. – 25.9. 2016 se naši hráči zúčastnili dvou turnajů – Mládež Cupu v Táboře a QCC Cupu v Č. Budějovicích.


V Táboře se hrálo od pátku 23.9. do neděle 25.9. na 5 kol tempem 2×60 min + 30 s/tah.
Ve skupně nejlepších hráčů „TOP 6“, kteří hráli každý s každým, hrál Jonáš Havelka a vedl si velmi dobře. Jako 5. nasazený hrál v 1. kole s Aloisem Bartošem, nejvýše nasazeným hráčem. Podařilo se mu soupeře zaskočit a vyhrál.  Dařilo se mu i v dalším průběhu, když v dalších třech kolech ztratil pouze půl bodu a před posledním kolem měl náskok celého bodu před Davidem Hákem a Aloisem Bartošem. Rozhodovalo poslední kolo, v kterém Jonáš nastoupil proti Davidovi. Po velkém boji, kdy Jonáš v krátké době podruhé čelil Cochranovu útoku v ruské, vyhrál David, který lepším pomocným hodnocením vyhrál celý turnaj a odsunul Jonáše na druhé místo. Jako náplast Jonáš získal kromě ceny za druhé místo i předplatné časopisu Čs.šach pro r. 2017. To by mohl být impuls pro další zlepšení, ne?

IMAG1666
Ve skupině „Relax B“ hrálo 10 hráčů švýcarem rovněž na 5 kol a stejným tempem. Zvítězila Nikola Zemanová z Tábora před sestrou Jonáše Beátkou, na 9. místě skončil s jedním vítězstvím Dan Pražák. Pro něj to byl první turnaj, hraný pomalejším tempem, a tak byl někdy problém nenechat se strhnout k rychlé hře.

V č. Budějovicích v sobotu 24.9.2016 hrálo 46 hráčů švýcarem na 7 kol tempem 2×20 min + 10s/tah. Z našeho oddílu se do boje pustili Jarda Studenovský (16. nasazený), Honza Bauer (17.), Ondra Hejda (31.) a Marek Urban (44.).
Vítězství si odnesl Eda Nejdl z QCC (6 bodů), Jarda skončil s 3,5 b. na 23. místě, Marek s 3 body 34., Honza, který musel z rodinných důvodů vynechat poslední kolo s 2,5 b. 36. a Ondra se 2 b. 39.
Rodiče si mohli zahrát doprovodný turnaj, určený pro neregistrované hráče. Toho se zúčastnil Jaroslav Studenovský, tatínek Jardy, a dal synkovi pěkný příklad – turnaj, jehož se zúčastnilo 12 hráčů a který se hrál na 6 kol švýcarem stejným tempem jako QCC Cup, vyhrál se ziskem 4,5 bodu!

Strudenovský

(Foto laskavostí p. Ladislava Nagye)

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 11.10.2016 20:23 | Shlédnuto: 508 x
Zpět nahoru