FESTIVAL dětských knih, časopisů a her s účastí Šachové akademie VŠTE.

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích připravila pro děti na dny 7. a 8. října 2016 dny plné čtení, divadla, hraní a tvoření.

V prostorách jejího dětské oddělení v ulici na Sadech i v přilehlé zahradě se sešli představitelé

IMG_0853

nejrůznějších ze zmíněných aktivit. Setkávali se s dětmi a mladými lidmi a prováděli je svými světy aktivní zábavy. Mezi  nadšenci svého oboru byli i naši mladí šachisté. Dostali k dispozici prostor na třech šachovnicích a po oba dny se věnovali především dětským návštěvníkům festivalu. A bylo o čem si povídat. Mnoho dětí nemělo o šachové hře vůbec žádnou představu. Některým už rodiče či prarodiče vysvětlili taje pohybu jednotlivých figur. A nemnoha se podařilo ve vzájemné partii porazit někoho z našich borců. Naši chlapci – Honza, Dan, Marek a Ondra – se ukázali být více či méně trpělivými, určitě však vytrvalými reprezentanty naší královské hry. Zvládli celý ten nápor desítek zvědavých vrstevníků. Všem ukázali, že šachy jsou zábavná hra. A snad alespoň v některých vzbudili zájem, který je přivede až do naší klubovny.
100_2514
Díky Vám, pracovníci Jihočeské vědecké knihovny, za tu příležitost bavit se s Vámi a  Vašimi hosty. Rádi za rok zase přijdeme. A nejen to – paní Talířová, ved. dětského oddělení, navrhla, že uspořádají s naší účastí pro děti šachové odpoledne, kde budeme mít více prostoru děti s šachy seznámit. Rádi přijímáme!

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 12.10.2016 13:24 | Shlédnuto: 647 x
Zpět nahoru