Mistrovství Čech mládeže do 16 let Harrachov

Mistrovství Čech je jeden z nejvýznamnějších turnajů pro mladé šachisty z naší republiky. Jen několik nejlepších hráčů se tam probojuje z kraje, ze kterého pochází. Pro silnější hráče je lepší, když hrají na pomalejší čas, protože mohou déle přemýšlet. Z tohoto důvodu se partie hrají na tempo
2×90 minut + 30 sekund.

Den 0 očima našich zpravodajek Míši a Martinky
Z našeho týmu vyrazili zazářit Jan Bauer (H12), Martina Šťastná (D12), Matyáš Hosnedl  (H14), Michaela Lorencová (D16) a Jonáš Havelka (H16), který přijede až v neděli. Doufáme, že našemu klubu neuděláme ostudu a budeme hrát dobře.
Z Českých Budějovic vyrazila naše výprava v pátek 21.10.16 v 15:00. Jakmile jsme vyjeli, chlapci vyndali své mobilní telefony a dívky se zabavily sluchátky a sladkostmi. Na předních sedadlech vedl náš doprovod (pan Bauer a pan Černík) zajímavý rozhovor. Občas padla nějaká otázka nebo vtipná poznámka. I když byla cesta dlouhá, přežili jsme a krátce po sedmé hodině jsme dorazili na místo, tj. hotel FIT & FUN v Harrachově.

IMG_8152
Po prezenci u pana Fialy (ředitele turnaje) jsme se odebrali na výbornou večeři v podobě švédských stolů. Den jsme zakončili tím, že jsme si odnesli kufry na pokoje, umyli se a šli spát.
Zatím se nám tady velmi líbí a vřele doporučujeme všem turistům krásný hotel v pěkném horském středisku  Krkonoš.
IMG_8124u

Den 1 očima našich zpravodajek Míši a Martinky

Na snídani jsme se sešli v osm hodin, jak včera navrhli kluci Bauerovi. Oni jediní však chyběli a dorazili sotva na devátou. Po snídani jsme netrpělivě čekali, jestli pořadatelé zveřejní rozlosování na 1. kolo. Bohužel jsme se nedočkali, a tak jsme vyrazili na krátkou procházku. Cestou Matyáš lovil krkonošského pokémona a Honzík mu ochotně pomáhal. Holky šly s Lukášem a celou dobu blbly. Procházku jsme zakončili společnou fotečkou a přelezením provazu na parkovišti.
IMG_20161022_115523
K obědu jsme dostali špagety, které nám všem moc chutnaly. Poté jsme se odebrali na pokoje a poté šli k partii.

IMG_8127uMíše nalosovali Jana Špičku (1890), s nímž hrála sicilskou hru. Po pasivnějším zahájení se Míša vrhla do útoku a získala čtyři pěšce. Bohužel, soupeř začal také útočit. Míša udělala chybu v obraně a po třech hodinách vytrvalého boje prohrála.

 

 

 

 

 

IMG_8128uMatyáš měl za soupeřku Veroniku Holáskovou. V zahájení získal Matyáš figuru, chytře vyměnil většinu figur a díky dvěma volným pěšcům na královském křídle vyhrál.

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_8125uMartě určili za soupeře Jindřicha Tegdu. V zahájení Marťa získala figuru. Nevšimla si, že může sebrat věž a rychleji vyhrát. Soupeř si nevšiml matové kombinace a Marťa díky tomu vyhrála.

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_0887uHonza vyfásl Šimona Peroutku. Šimon učebnicovou hrou odpověděl na Honzovo zahájení. Hra byla velmi vyrovnaná až do okamžiku, kdy Šimon sebral věží otráveného pěšce. Honza využil situace a dal vidličku na krále a tuto věž. Věž sebral a získal rozhodující převahu. Partii pak dotáhl do výhry.

 

 

 

Dnes jsme tedy získali tři body ze čtyř možných.

Den 2 – naše zpravodajky stávkují
Naše zpravodajky vyhlásily časově neomezenou stávku a tak si musíme pomoci sami. Důvodem stávky je údajně fakt, že pánové odmítají napsat zpravodajství z dalších dnů. Dobrá zpráva – po obědě se k nám připojil Jonáš, a tak jsme kompletní.
2. kolo se nám moc nepovedlo. Začalo dobře, Honzík přišel po čtvrthodině s vítězstvím. Na rozbor partie si ho nikdo nechtěl vzít, protože vyhrál bez boje – soupeřovi bylo šoufl a k partii nepřišel.  Jako druhý přišel Matyáš a zlobil se na sebe. Dračí sicilskou rozehrál černými dobře. Při vzájemném  útoku na krále stačila jedna nepřesnost, kdy k obraně krále zvolil špatný tah, podcenil oběť dámy soupeře a následoval mat – škoda, nedopustit se této chyby, měl všechny předpoklady vyhrát. Krátce na to přišla Martina a ani její výraz nevěstil nic dobrého. I ona rozehrála zahájení (španělská černými) celkem dobře, ve střední hře stačila chvilka nepozornosti a bylo po partii. Podobně se vedlo i Míše – černými v ruské se sice dopustila nepřesností, po kterých po výměnách ve střední hře ztratila pěšce. Ve snaze vyrovnat stav místo volného pěšce soupeřce sebrala bezvýznamné pěšce a volný pěšec dovršil dílo zkázy. Poslední dohrával Jonáš.

IMG_8135u

Černými hrál ruskou a při opačných rošádách se zdálo, že bude v útoku rychlejší. Stačilo několik nepřesností a musel čelit matovým hrozbám. Ani soupeřka se v časové tísni nevyvarovala chybiček, nenašla možnost získat figuru, nabídla remis a Jonáš přijal.
2. kolo – 1,5 bodu z 5: nic moc.

Den 3 – stávka pokračuje
Změnila se doba, kdy se začíná hrát – teď už je to od 9 hod. To se mnohým nelíbí, protože si nemůžou ráno poležet. Zase je ale odpoledne čas na výlety apod.
3. kolo se vůbec nepovedlo Martině. Hrála se soupeřkou, s kterou by měla bojovat o celkové vítězství v dívkách. Zahájení sehrála odevzdaně, bez snahy o aktivitu. Umožnila soupeřce pohodlně vyvinout figury a když nabídla soupeřce, aby jí dala jednotahový mat, tak ta neodmítla a bylo po partii. Pan Šimáček, který vždy najde důvod pochválit hráče, který prohrál, byl smutný – tentokrát neměl za co chválit. Honzík si na soupeřovo skotskou hru připravil odbočení z hlavní varianty. Zahájení sehrál dobře, ale ukázalo se, že soupeř byl dobře připraven. Při přechodu do střední hry Honzík nezahrál nejsilnější pokračování, navíc se s velkým optimismem vrhl při opačných rošádách na krále. Soupeř se nenechal znervoznit a dámou na dámském křídle paralyzoval Honzíkovi dvě figury. Honzíkovi se podařilo vyměnit dámy za cenu ztráty kvality, to už ale soupeř využil lepšího postavení figur k výhře. Přesto Honzík zaslouží pochvalu za bojovnost a odvahu, s jakou se pustil do do té doby neznámého zahájení. Pak už přišly jenom dobré zprávy. Jonáš hrál bílými královský gambit tak, jak je jeho zvykem – ostře a nesmlouvavě. V zahájení obětoval figuru a pustil se do soupeře útokem, který na rozboru pan Šimáček velmi ocenil. Soupeř musel pod hrozbou matu materiál vrátit a ještě něco přidat. Když nalomený soupeř v koncovce ještě ztratil figuru, bylo rozhodnuto. Krásné a zasloužené vítězství. Matyáš odvážně zkusil na soupeře Morra gambit v sicilské. Po výměnách figur získal pěšce zpět a jednoho navíc, kterého snadno uplatnil k výhře. Míša rozehrála partii pozorně. Aktivní hrou získala prostor a přesnou hrou zaslouženě zapsala první bod. Nemohlo to skončit jinak než pochvalou pana Šimáčka.
3. kolo: 3 body z 5.
Odpoledne se pánská část naší squadry věnovala fotbálku a cachtání v hotelovém bazénku, já s tou hezčí částí jsme se po překonání počátečních protestů vydali k Mumlavským vodopádům. Odtud jsme se vydali do města a po zjištění, že všechny kavárny a cukrárny mají v pondělí zavřeno, jsme skončili v restauraci, kde děvčata přeci jen něco na zub dostala. Cestu zpátky po silnici jsme si odpustili, protože zrovna jel od autobusového nádraží k hotelu autobus.
Večer sehráli IM Vlasák a IM Tůma simultánky, do kterých se odvážně pustili Honzík a Matyáš. Oba hráli proti IM Tůmovi a vůbec si nevedli špatně. Matyáš přijal nabídku remízy a Honzík hrál vyrovnanou partii až do pěšcové koncovky, kde se přece jen prosadila větší zkušenost soupeře. Proti IM Vlasákovi hráli m.j. Matyáš Zeman, Dominik Rolinek a Vítek Kotál, pěknou výhru zapsal Dominik.

IMG_8137IMG_8138

Den 4 – kdy skončí stávka dopisovatelek?
Do 4. kola si Honzík na soupeře připravil černými ve hře dvou jezdců v obraně oběť dvou pěšců, nepokračoval nejpřesněji a když už to vypadalo, že bílý se ubrání a bude mít pěšce navíc, sám nabídl remis, kterou Honzík přijal. Po včerejší katastrofální hře Martiny se zdálo, že už nemůže být hůře a výkon půjde konečně nahoru. Nestalo se. Se soupeřkou, kterou by měla za normálních okolností bez problémů porazit, ztratila v 19. tahu dámu a normální okolnosti se nekonaly. Na tomto turnaji, kde jí nejde o postup, se jí vůbec nedaří a zatím nevíme kde je zakopaný pes. Matyáš hrál černými odmítnutý královský gambit a od začátku musel čelit nástupu bílých pěšců v centru. Po průlomu v centru, podporovaném figurami, bílý rozhodl o svém vítězství. Jonáš hrál také královský gambit a prokázal, že je obtížné mu vzdorovat. Tentokrát nelétaly jiskry jako v kole třetím, přesto si Jonáš nátlakovou hrou vynutil převahu, která vyústila v zisk materiálu a vítězství. Míša jako černá pozornou hrou v zahájení (dámským pěšcem) a trpělivým manévrováním ve střední hře postupně vylepšovala pozici, což vedlo až k zisku figury a nakonec bodu.
4. kolo: 2,5 bodu z 5.
Odpoledne se hrál turnaj v blesku, kterého se zúčastnili Matyáš a Honzík. Vedli si dobře, jejich výsledek přineseme v příštím zpravodajství.
Zítra nás čeká náročný den, hraje se 5. kolo dopoledne a 6. odpoledne, turnaj se překlopí do druhé poloviny, tak nám držte palce.

Den 5 – dopisovatelky stále odmítají popsat, jak to vidí, dopisovatelé se opičí
Výsledky bleskového turnaje, který se hrál včera večer: zúčastnilo se celkem 118 hráčů a hráček, kteří  hráli švýcarem na 11 kol tempem 3 min + 2 s/tah. Turnaj hráli i titulovaní hráči v čele s IM Pavlem Šimáčkem. Matyáš skončil s 6 body na pěkném 45 místě, Honzík uhrál 4,5 bodu a skončil 89. – také hezký výsledek.
Dnešek byl docela úspěšný den – hrála se dvě kola a celkový výsledek je dobrý – z 10 partií pouze jedna prohra, čtyři remízy a pět výher! Ale pěkně po pořádku.
V 5. kole přišel jako první Matyáš po třičtvrtě hodině. Jeho vídeňskou soupeř nezvládl a první výhra byla doma. Jako druhá přišla Martina. Po předchozích třech nepodařených partiích s relativně slabšími soupeři z ní sebedůvěra moc nevyzařovala. Hrála ale pozorně, místy možná až moc opatrně, ale když sama nedělala chyby, na přece jen slabší soupeřku to stačilo. Míše se tentokrát partie moc nevydařila. Po příliš pasivně odehraném zahájení se jednomu koníkovi tak líbilo na a2, že tam skočil hned dvakrát a chyběl potom v centru. Míše se nedařilo najít správný plán, zbytečně ztratila centrálního pěšce a když se pod tlakem sopeřovo figur zhroutila ochranka krále, bylo rozhodnuto. Honzík se bílými vrhl na draka soupeře a bez milosti ho zma(s)til. Těžkého soupeře měl Jonáš. Zahájení sehrál přesně a po chybě soupeře získal při přechodu do střední hry pěšce, navíc volného. Po výměnách figur přešla partie do nelehké koncovky se střelcem a šesti pěšci proti koni s pěti pěšci. Při rozboru IM Šimáček ukázal možnost, jak mohl soupeř zablokovat pozici a bojovat o remis. Soupeř tuto šanci ve velké časové tísni nenašel a Jonáš vyhrál.
5. kolo: 4 body z 5 – nádhera!
Na přípravu na soupeře v 6. kole moc času nezbývalo, zvláště Jonáš hrál minulý zápas dlouho a čekal ho další těžký soupeř. Na on-linech jsme měli hned 3 hráče – Jonáše, Matyáše a Honzíka. Tak jsme si s p. Baurem sedli do zimní zahrady a ztráceli nervy při sledování, jak si naši borci vedou. Věřte nám, jsou to nervy. Honzík si zopakoval zahájení z předchozího kola a opět se pustil do draka. Hrál výborně a když získal figuru, zdálo se, že je rozhodnuto. Honzík ale ve snaze rychle vyměnit dámy přehlédl odpověď soupeře a místo rychlého vítězství stál před prudkým útokem soupeře. Figuru musel vrátit a pečlivě hledat ty nejlepší tahy. Naštěstí ani soupeř nehrál bez chyb a se v koncovce s dámami a jedním párem věží soupeři dohodli na remíze – škoda, bod byl na dosah. Míša po dopoledním neúspěchu hrála drobet při zdi, ani soupeř se nikam netlačil a tak po výměnách figur a zablokování centra také remis. Podobný průběh měla i partie Matyáše – zablokované centrum, do riskantního průlomu se nikomu nechtělo tak remis. S remízou přišla i Martina. Soupeřka sice s nízkým Elem, ale na dívku a věk (10 let!) s velmi sympatickou útočnou hrou. Její jméno si zapamatujte – Bára Nováková. Neohroženě hraje královský gambit, který zkusila i na Martinu. Ta v zahájení obětovala pěšce, brzy ho získala zpět a s lepším vývinem figur stála lépe. Nepokračovala však dostatečně důrazně a její poměrně velká převaha se po výměně několika figur zmenšila. Soupeřka nabídla remis a Martina přestože stála lépe, z obav neudělat chybu raději přijala. Poslední dohrával jako obvykle Jonáš. Opět velmi silný soupeř, pouze pětiminutová příprava před partií působí jako doping (povoleno!) a Jonáš překvapuje soupeře aktivní hrou – nejdříve zablokuje centrum takže černopolák soupeře si neškrtne, potom nastoupí na dámském křídle, obětuje dvě figury za věž a pěšce, s kterým za bezmocného přihlížení černých figur maže do dámy – další slavné vítězství!
6. kolo: 3 body z 5 – to berem.
Po večeři po 19. hodině jsme se vydali na vycházku trochu se nadýchat po náročném dni čerstvého vzduchu. Děvčata si přála dojít k nějakému obchodu doplnit tenčící se zásoby dobrot. Nejblíže – na opačném konci Harrachova – je market Norma, který má otevřeno do 20. hodin. S námi se vydali i Lukáš a Anička, aby nás bylo víc a nebáli se vlka nic. Procházku jsme si zpestřili zkratkou přes les, kdo zná jistě ocení. Světla byla zakázána, povolena pouze při obcházení louží, na které upozornil výkřik prvního nešťastníka, který ji neviděl. Přes počáteční obavy se cesta lesem všem líbila. Na cestu zpět jsme si přes protest značného počtu členů naší výpravy, kteří si chtěli cestu přes les zopakovat, objednali odvoz nejmenovanou dopravní společnosti, aby byl i nějaký čas na přípravu. Zbývají ještě tři kola, je o co hrát.

Den 6 – už mi to asi zůstane
Po náročném včerejším dnu se Honzíkovi moc nechtělo vstávat  a tak dorazil k partii na poslední chvíli. První skončila Martina, za hodinu ve španělské bez problémů zvítězila. Doufejme, že krizi už překonala, jestli ano uvidíme až narazí na silnější soupeře. Honzík dnes nebyl ve své kůži, v partii udělal několik chyb, za které ho při rozboru Michal Novotný nepochválil.  Naštěstí dělal chyby i soupeř a tak partie skončila nerozhodně. Za chvíli přiběhla Míša a slzičky na tváři nebyly štěstím. Míša svého soupeře jednoznačně přehrála, s figurou a pěšcem více si šla pro bod, ale nedala pozor a soupeř ji po nenápadném tahu koněm postavil před rozhodnutí – dostat mat nebo ztratit dámu – tak raději vzdala. Velká škoda, a znovu se potvrdilo, že partie je vyhraná až tehdy, kdy soupeř podepíše partiář. Jiné moudro praví, že nejtěžší je vyhrát vyhranou partii – Míša potvrdí, v tomto turnaji to nevyšlo podruhé.Jonáš a Matyáš hráli na on-line, tak jsme mohli mít o průběhu partií přehled. Jonáš hrál s Matyášem Zemanem, který toužil po odvetě za porážku od Jonáše v 2. divizi před třemi týdny. A na Jonáše si připravil jeho oblíbené zahájení – královský gambit. V něm obvykle dává bílý pěšce za rychlý vývin figur. Jonáš role otočil – sám dal pěšce, ale nic za něj nedostal a od začátku tahal za kratší konec. A při motivaci soupeře to nemohlo dopadnout jinak než prohrou Jonáše. Náš Matyáš vyšel ze zahájení dle IM Šimáčka trochu hůře, ale poměrně rychle vyrovnal. Při přechodu do koncovky s nestejnobarevnými střelci získal pěšce, ale soupeř si věděl rady a i když Matyáš mohl získat dalšího pěšce, nemohl se nijak prosadit a přijal remis.
7. kolo: 2 body z 5 – bude líp?
Po obědě Bauerové jeli za příbuznými (p. Bauer pochází z Tanvaldu), venku bylo krásně a tak jsme se vydali na tůru (ne procházku). Hned za hotelem (cca 740 m n.m.) jsme se rozhodli vyjít po červené sjezdovce (pořádný krpál) na Čertovu horu (1020 m n. m.),

IMG_8143

odtud jsme šli po sjezdovce ke skokanským můstkům a z nájezdu „mamuta“ jsme se vydali po schodech dolu do Harrachova – matematik Jonáš počítal schody, prý jich bylo 900 – kdo nevěří, má si je přepočítat.

IMG_8146

Dole se několik odvážlivců rozhodlo spodní část od značky 200 m (délka skoku) seběhnout na dojezd, havaroval pouze Matyáš, přežil ve zdraví. Odtud už pěšky zkratkou lesem (tentokrát za světla) do hotelu a na večeři. Po večeři trochu příprav a potom volná zábava. Snad se to zítra neprojeví na výsledku negativně.

Den 7 – den předposlední
Matyáš přišel už za půl hodiny – hned v zahájení využil nenasytnosti soupeře, který sebral pěšce a přišel o figuru. V dalším průběhu využil nepozornosti Matyáše soupeř. Figuru sice získal zpět za dva pěšce, ale jeho pozice byla tak špatná, že nedělalo Matyášovi problém  rychle dovést partii do vítězného konce. Martině se partie moc nepovedla. Porušovala základní principy hned v zahájení a kolem možností jak se dostat do výhody přecházela bez povšimnutí. Když nevyužila příležitosti ani ve věžové koncovce, skončila partie nerozhodně. S výkonem p. Šimáček moc spokojen nebyl, Martině řekl, že ví že šachy umí hrát lépe a je škoda, že se na něco (např. zahájení) nechce podívat. Míša hrála černými královský gambit dle přípravy s tatínkem, pěšce navíc ale nebránila dost důrazně. Když ho soupeřka sebrala, přišla Míša za chvíli o dalšího a po výměně věží a přechodu do koncovky s koněm proti střelci a s pěšcem méně to na body moc nevypadalo. Míša naštěstí hrála přesně a zaváhání soupeřky využila k záchraně partie a zisku poloviny bodu. Honzík hrál rovněž dle přípravy, ale brzy se odchýlil a některé tahy nebyly zrovna podle plánu. Naštěstí ani soupeř nehrál nejpřesněji, když mohl sebrat pěšce tak ho nesebral a když ho brát neměl, tak ho vzal. To ho stálo kvalitu, Honzík přešel výměnami do koncovky věže proti koni s pěšci na obou stranách a mohl hrát mnohem klidněji. Nedařilo se mu najít správný plán a v jistém okamžiku měl soupeř naději i na remízu. Honzík naštěstí chytil druhý dech, zpřesnil hru a partii dovedl k vítězství. Poslední přišel jako vždy Jonáš. Po klidném zahájení se pustil do útoku na královském křídle, získal velmi nadějnou pozici a zdálo se, že bude brzy rozhodnuto. Nenašel však nejlepší tah a dal soupeři příležitost k protiútoku na dámském křídle a převzetí iniciativy. Naštěstí v těžké pozici ani on nenašel tah, po kterém by měl Jonáš problémy. Jonáš se znovu dostal na koně, byl několik tahů od výhry, ale opět nenašel nejlepší pokračování. Obětoval poněkud nekorektně koně, soupeř znovu vyrovnal a po další chybě Jonáše mohl dát mat. Když se tak nestalo, Jonáš vyměnil jeden pár věží a v pro něj trochu lepší pozici se soupeři dohodli na remíze. Velmi pěkná a napínavá partie, jak na houpačce.
8. kolo: 3,5 bodu z pěti, žádná prohra, na předposlední kolo velmi pěkný výsledek.
Odpoledne pršelo jen se lilo, procházka odpadla a tak všichni relaxovali jak nejlépe uměli. Uvidíme, jak se to projeví zítra, kdy nás čeká kolo poslední. Všichni tři naši mládenci mají v případě úspěchu šanci na umístění na postupových místech do přeboru ČR, které se bude konat v březnu příštího roku. Držme jim palce, hodně štěstí.
Po posledním kole a vyhlášení výsledků vyrazíme k domovům, kam už se všichni těšíme.
Příští zpravodajství už bude z domova, tak nashledanou!

Den 8 – den poslední
V posledním, 9. kole jsme opět měli 3 hráče na on-linech – Jonáše, Matyáše a Honzíka, a protože tam hráli vždy jen ti nejlepší, není třeba něco dodávat. První byl v Zimní zahradě hotelu, kde jsme jejich hru sledovali v přímém přenosu, Matyáš. Bílými hrál vídeňskou a tu soupeř moc neznal. Matyáš mu v 11. tahu chytil dámu a zbytek partie byl věcí techniky a tu Matyáš má dobrou. Martina byla také poměrně rychle hotová. Soupeře připravila v zahájení jednoduchým taktickým obratem o figuru a dovést partii k vítězství nebylo těžké. Míša měla na poslední kolo trochu smůlu – los ji vybral Dominika Rolinka ze Stropnice, a to je těžký soupeř. Míša i Dominik hráli pro ně neznámé a dle slov p. Šimáčka těžké zahájení. Dominik ho zvládl lépe a hned od začátku Míšu zatlačil do defenzívy, v které měla velké problémy a přestože bojovala ze všech sil, partii prohrála. Jonáš, který znalostmi zahájení není zrovna proslaven, dostal rovněž těžkého soupeře. Černými se pustil do otvírání pozice, přestože se mu král zapoměl v centru. To se ukázalo jako rozhodující pro další průběh. Jonáš zahájil útok na královském křídle na krále soupeře, tomu se podařilo útok zastavit a naopak začal tlačit v centru na slabě chráněného krále Jonáše a tlaku se nedalo ubránit. Honzík vyšel černými z netypického zahájení s horším střelcem a útokem soupeře na krále po malé rošádě. Ve střední hře začal mít problémy s pěšcem, který pronikl na f6 se ziskem pěšce. Soupeř odmítl opakovat tahy a pěšce vrátil. Když Honzík dalšího získal, stál lépe. Soupeř nabídl kvalitu, kterou Honzík přijal až po zbytečném mezišachu. Ve složité pozici nedocenil útočné možnosti soupeře, chyboval a soupeř dokonale využil k výhře. Škoda nevyužité příležitosti, velmi dramatická koncovka, kde měl Honzík hodně blízko k bodu.
A potom už se čekalo na konečné výsledky. Začneme kategorií HD 12: radost měla Martina – po krizi na začátku soutěže se dokázala prodrat na 2. místo v dívkách.

IMG_0330-50

Honzík skončil se ziskem 5,5 b. na pěkném 16. místě a útěchou mu může být, že hrál pěkné partie a ani vítězství v posledním kole by nezajistilo postup. Martina skončila ve společné kategorii s 5 body na 33. místě. V kategorii HD 14 získal Matyáš 6 b. a obsadil horším pomocným hodnocením 9., první nepostupové místo – škoda, ale pokusíme se získat pro MČR divokou kartu. V HD 16 byl pro všechny (kromě nás) velkým překvapením Jonáš – jako nasazený s č. 45 po vynechání prvního kola získal 5 b. a obsadil 24. místo. Míša získala 3 body a v dívkách obsadila 10. místo. O podstatně lepší umístění se připravila, když dvě jasně vyhrané partie dokázala po hrubých chybách jednotahově prohrát.

IMG_8161
Na závěr info, jak si vedli další jihočeši: David Hák (Šachklub Tábor) 1. místo v HD 12, Jakub Stinka (Šachklub Písek) 1. místo v HD 14, Láďa Nagy (QCC ČB) 4. místo v HD 14, Zeman Matyáš 4. místo v HD 16, Lucka Rolinková (oba Hraničář H. Stropnice) 2. místo v dívkách D 14 – docela dobré, ne?

K MČ v Harrachově se ještě vrátíme postřehy všech účastníků.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 22.10.2016 9:52 | Shlédnuto: 1 504 x
Zpět nahoru