2. kvalifikace KP mládeže v rapidu – 5 medailí

V neděli 27.11.2016 uspořádal náš oddíl v menze VŠTE 2. kvalifikaci KP mládeže v rapidu. Po naší loňské premiéře, která se setkala s velkým úspěchem i proto, že závěrečného ceremoniálu se zůčastnil šachový Kouzelník David Navara, jsme stáli o to, připravit překvapení i na tento námi pořádaný turnaj. Snaha o to, aby ceny předával další šachový kouzelník – Magnus Carlsen – vyšly naprázdno.

Magnus obhajoval v New Yorku titul Mistra světa a nám se nepodařilo zajistit letenky tak, aby stihl 12. partii souboje s Karjakinem. Snad příště. Je až s podivem, jakou cestou se dostaly na veřejnost informace, že jednou z kuchařek, připravujících obědy pro náš turnaj, bude p. Colombová. Zřejmě požádáme o ustavení parlamentní komise, která by únik přísně tajných informací vyšetřila, protože jak známo, zřizování parlamentních komisí pro podobné případy se osvědčilo. Paní Colombová se skutečně dostavila, ale protože její hygienický průkaz měl platnost až od 1.12.2016, nebyla do kuchyně vpuštěna a tak nadšeně sledovala celý turnaj přímo u šachovnic. Jak je možné, že ji není možné najít ani na fotografiích Ládi Nagye (známého m.j. tím, že podrobně zdokumentoval ztrátu stravenky na dojezdu mamutího můstku v Harrachově a s týdenním zpožděním umožnil její nalezení), nedokázal vysvětlit ani on. Jsou zkrátka věci mezi nebem a zemí…
Po stručném úvodu se můžeme vrátit k turnaji. Hrálo se dle Rozpisu v kategoriích do 8, 10, 12, 14, 16 a 18 let, společně chlapci i dívky, kategorie do 14, 16 a 18 let jako jedna skupina. Tempo 2 x 20 min + 5 s/tah, švýcarem na 7 kol. Celkem se zúčastnilo 74 hráčů, 63 chlapců a pouze 11 děvčat.

IMG_8346u
Naši hráči nám výsledky dělali radost.
V kategorii do 8 let jsme neměli zástupce (8 chlapců, každý s každým, vítěz Marek Garabík, QCC ČB).
V kategorii do 10 let (26 hráčů, z toho 3 dívky) jsme měli 5 hráčů. Vyhrál Jakub Šimon Šimůnek (QCC ČB) před Matějem Záluským (ŠACHklub Písek), na 3. místě skončil náš Dan Pražák, na krásném 4. místě Peťa Šmelhaus (jeho teprve druhý turnaj!), na 13. místě Ondra Hejda, na 13. Štěpán Nechvátal a na 24. Honzík Schwarz (pro oba první turnaj).

IMG_8422u
V dívkách zvítězila Adélka Rolinková (Hraničář H. Stropnice).
V kategorii do 12 let (23 hráčů, z toho 6 dívek) jsme měli 3 hráče. Zvítězil Vítek Kotál (Hraničář H. Stropnice) před naší Martinou Šťastnou (samozřejmě 1. v dívkách), 2. v chlapcích (3. celkově) byl Jarda Studenovský, na 12. místě (18. celkově) Michal Nedvěd.

IMG_8442uIMG_8438u
Ve společné skupině kategorií do 14 – 18 let (17 hráčů, z toho 2 dívky) jsme měli 4 hráče. Skupinu vyhrál s plným počtem bodů náš Matyáš Hosnedl (vítěz kat. do 14 let) před Filipem Steinbauerem (1. v kat. do 16 let, Hraničář H. Stropnice) a naším Petrem Šťastným (1. v kat. do 18 let). Na 7. místě skončil Zdenda Šťastný (celkově 13.) a na 8. místě Marek Urban (14. celkově).

IMG_8449uIMG_8462u
Turnaj proběhl bez problémů a věříme, že se všem líbil.
Foto z turnaje  můžete zhlédnout na zde, příp. na stránkách dalších oddílů.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 9.12.2016 12:34 | Shlédnuto: 1 024 x
Zpět nahoru