H. Stropnice: Krajský přebor v prakt. šachu – 5 medailí

O prodlouženém víkendu ve dnech 5.-8.52017 uspořádal Hraničář H. Stropnice krajský přebor mládeže v praktickém šachu, z kterého je možné postoupit na Mistrovství Čech, které se bude hrát na podzim v Harrachově.
Z našeho oddílu se soutěže zúčastnilo 7 hráčů – Martina Šťastná v katergorii D14, Dan Pražák a Ondra Hejda v H10, Honza Bauer v H14 a Matyáš Hosnedl, Jonáš Havelka a Peťa Šťastný v kategorii H16-18. Matyáš patří do kategorie H14, ale protože má zajištěný přímý postup z minulého přeboru Čech, zahrál si ve vyšší kategorii a uvolnil tak jedno postupové místo pro hráče z kraje. Na poslední chvíli z rodinných důvodů účast odřekly Eva a Štěpán Nechvátalovi a Zlata Cerenina.


V kategoriích HD10 a D12 se hrálo 2 x 60 min + 30 s/tah, v kat. H12 a HD14-18 2 x 90 min + 30 s/tah. V pátek odpoledne se hrálo 1. kolo, v sobotu, v neděli a v pondělí vždy dvě kola a tak to bylo náročné nejen pro hráče, ale i pro doprovod. Celý turnaj se odehrál ve Stropnické hospodě, kde bylo zajištěno i stravování a občerstvení po celé dny – zvláště pro doprovod výborná věc! část našich hráčů s doprovodem zvolila ubytování ve Stropnici, druhá část každý den dojížděla.

A jak si naši hráči vedli?
V kat. H10 startovalo 7 hráčů a tak si zahrál každý s každým. David Bárta z QCC potvrdil roli favorita, bez ztráty vyhrál a stal se krajským přeborníkem. Na druhém místě skončil Dan (5 bodů) a na třetím Ondra (4 b.). Oba si tak zajistili postup na MČ. (Foto s laskavým svolením p. Ladislava Nagye.)

DSC_1454

V kat. H14 se přihlásilo 5 hráčů, v D14 3 hráčky a tak si zahráli společně každý s každým, když vyhlašována byla každá kategorie zvlášť. Všem to natřela Lucka Rolinková (5,5 b.) z Hraničáře H. Stropnice, která se stala přebornicí v D14, druhá skončila Martina (celkově 3., 4,5 b.).

IMG_0965u

V H14 se stal přeborníkem Vašek Měřínský (celkově 2., 5 b.) z Šachklubu Tábor, druhý byl Honza (4., 4,5 b.). Honza si rovněž zajistil postup na MČ.

IMG_0977u

V kat. H16 a H18 se sešlo celkem 15 hráčů (6, resp. 9) a tak se hrálo švýcarem na 7 kol. Vítězem se stal Václav Kotál (1. v H18, 6 b.) z Hraničáře, krásné 2. místo vybojoval Matyáš (1. v H16, 5,5 b.). Jonáš skončil se 4 b. celkově 8. (v kat. H18 6.) a Peťa s 3,5 b. celkově 9. (v kat. H18 7.). V těchto kategoriích je MČ open.

IMG_0982u

Tutnaj byl výborně připraven, děti se vyřádily nejen za šachovnicemi, ale i na hřišti za restaurací. Pořadatele tak mrzel snad jen malý zájem hráčů zahrát si v nejdůležitějším turnaji krajského formátu. Může za to Babiš?

Závěr: Sedmička našich hráčů vybojovala 5 medailí – dobrý výsledek, co říkáte? Všichni naši hráči dobře reprezentovali ŠA VŠTE a všichni se probojovali na Mistrovství Čech. Blahopřejeme!

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 15.5.2017 11:19 | Shlédnuto: 1 209 x
Zpět nahoru