Velká cena Tábora

Ve dnech 30.7.-6.8.2017 uspořádal ŠO Sokol Tábor 13. ročník mezinárodního open šachového turnaje. Mezi 93 hráči (1 x GM, 5 x IM) na startu nechyběli ani zástupci ŠA VŠTE, za které nastoupili i hráči, kteří přišli z ŠO Hraničář Horní Stropnice. Ve startovní listině byla sice uvedena jejich příslušnost do Hraničáře, ale to nikomu nevadilo. Hrálo se švýcarem na 9 kol tempem 90 min na 40 tahů a 30 min do konce, na každý tah se přidávalo 30 s. Každý den se hrálo jedno kolo, pouze 31.7. se hrála kola dvě. My jsme do Tábora zásluhou školy dojížděli školním mikrobusem.

IMG_9200u
Ve startovní listině byl z našich hráčů nejvýše nasazen Vašek Kotál na 18. místě, dále František Rolinek 40., Filip Steinbauer 46., Dominik Rolinek 48., Martina Šťastná 79., Lucka Rolinková 82. a Adélka Rolinková 89. Turnaj byl i vzhledem k počasí poměrně náročný, když některé partie se hrály pěkně dlouho – v 6. kole hrála Martina přes 5 hod, než se jí podařilo soupeře udolat. Do Budějovic jsme se dostali po půl desáté večer a to ještě Rolinkovic čekala cesta do Stropnice!

Po devíti kolech skončili naši hráči takto:

IMG_9203u
19. Vašek 5,5 bodu – škoda jediné prohry v posledním kole

IMG_9195u
41. František 4,5 b. – hrál s vizí že není důležitý výsledek, ale potěšení ze hry

IMG_9198u
46. Lucka 4,5 b. – výborná hra proti silnějším soupeřům, výborný výsledek

IMG_9196u
50. Filip 4,5 b. – z případné ztráty si nic nedělal

IMG_9199u
53. Dominik 4 b. – poslední 3 kola s nulou ho připravily o podstatně lepší výsledek

IMG_9194u
84. Martina 3 b. – většinou hrála nejdéle, nevyvarovala se chyb v úvodu a pak za ně pykala

IMG_9197u
93. Adélka 1,5 b. – měla „na lopatě“ hráče 1800+, určitě lepší hra než umístění

Turnaj se hrál zároveň jako přebor Jihočeského kraje mužů, žen, D20 a H20, kde se naši hráči dokázali prosadit: Vašek se stal krajským přeborníkem H20, v mužích skončil jen horším pomocným hodnocením na 4. místě. Lucka obsadila 2. místo v D20! Lucka byla oceněná i jako nejlepší hráč v kategorii do ELO 1600.

V rámci turnaje se konal jako doprovodná akce turnaj v bleskovém šachu, na kterém naši hráči nemohli chybět. Z 24 účastníků turnaje, hraného na 11 kol švýcarem tempem 3 min + 2 s/tah, si z našich hráčů nejlépe vedl Dominik, který skončil na 10. místě ziskem 6 bodů. Překvapila Martina, která nejjdříve nechtěla blesk hrát a potom skončila na 12. místě s 5,5 b. Filip byl 14. (5), Dan Pražák 16. (5), František 18. (5), Lucka 19. (5), neznámý a nikde neregistrovaný Rudolf Šťastný 21. (3,5) a Adélka 22. (2,5).

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 16.8.2017 12:19 | Shlédnuto: 1 352 x