MČ Harrachov – 2 medaile!

Ve dnech 20. – 28.10.2017 se v Harrachově hrálo Mistrovství Čech v šachu mládeže v kategoriích HD12, 14 a 16. V jednotlivých kategoriích hrají pouze chlapci, kteří si postup vybojovali v krajských přeborech, případně měli přímý postup z předešlých republikových přeborů. Kategorie dívek jsou otevřené. V jednotlivých kategoriích hráli chlapci i dívky společně, výsledky se vyhodnocovaly zvlášť pro chlapce a dívky.

Mistrovství se hrálo na 9 kol švýcarem tempem 90 min s přidáváním 30 s za každý provedený tah.
Každý den se hrálo 1 kolo, ve středu se hrály kola dvě.
Z našeho oddílu se MČ zúčastnili:

• v kategorii HD 12 (celkem 78 hráčů)
    Jakub Šimon Šimůnek) (nasazen s č. 16) a Ondra Hejda (č. 73; Ondra patří do kat. H 10, turnaj mohl hrát jako náhradník za vítěze KP do 10 let, který účast odmítl)
  • v kat. HD 14 (celkem 72 hráčů, z toho 20 dívek) Matyáš Hosnedl (č. 9), Lucka Rolinková (27), Martina Šťastná (36), Vítek Kotál (41) a Honza Bauer(43)
  • v kat. HD 16 jsme měli pouze Míšu Lorencovou (č. 49, celkem 64 hráčů, z toho 15 dívek).

Zprávy z místa konání byly velice kusé, takže nebylo možné psát formou reportáže. A co se neudělá hned, někdy docela trvá…Moc se omlouváme všem, které jsme zklamali, když nenacházeli na našich stránkách to, co na nich hledali.

A jak to dopadlo?

MČ 2017 (Harrachov 21. - 28.10.2017)

• V H12 skončil Jakub Šimon s 5,5 body na celkovém 21. místě, když stejný počet bodů měli hráči na 15.-23. místě. Ondra získal 3 body stejně jako hráči na 65.-73. místě, pomocné hodnocení určilo Ondrovi 72. místo. V této kategorii skončil na 2. místě David Hák (ŠACHklub Tábor).
  • V D12 skončila na 3. místě Daniela Nagyová (QCC).
  • V H14 se našim hráčům některé partie nepovedli podle jejich představ, nejlepší skončil Matyáš 28. místo (4,5 b., v HD14 celkově 32.), Honza 40. (4 b., 44.) a Vítek 44. (4 b., 49.). Dařilo se Sebíkovi Placerovi z QCC, který skončil na 4. místě jen o fous horším pomocným hodnocením.
  • V D14 se našim dívkám dařilo lépe. O přebornici Čech rozhodovalo pomocné hodnocení, které při rovnosti 5 bodů měla nejlepší Anna Lhotská z Prahy, ale na 2. místě skončila Lucka (v HD 14 celkově 28.)
    a na 3. Martina (29.).
  • V D16 uhrála Míša 3,5 b. a skončila na 10. místě (v HD 16 celkově 53.). H16 uhrál hezké 6. místo Láďa Nagy (QCC), 8. místo Jakub Stinka (ŠACHklub Písek).

V bleskovém turnaji, hraném na 11 kol, kterého se zúčastnilo 106 hráčů, skončil Matyáš na 19. místě (7 b.), Honza 47. (6). V simultánce čerstvého velmistra Pavla Šimáčka uhrál Honza remízu.

Jak to viděl přímo z místa trenér Michal Novotný:
Hodnocení pobytové:
Velké díky si zaslouží pánové Šimůnek a Bauer za vzornou spolupráci, koordinaci a plnění funkcí stravovacích, sportovních, dopravních a volnočasových referentů.
Mládež dostane pochvalu za vzorné chování.
Náš nejmenší (Ondra) asi nezapomene na výlet lanovkou na „mamuta“.
A ty starší bude asi mrzet prohra ve fotbalovém zápase proti Oáze Praha.

Hodnocení šachové:
Na mistrovství jsme odjížděli s několika předsevzetími převážně pro zdokonalení vlastní hry.
U někoho to bylo zpomalení rychlé ruky. U někoho zrychlení hry.
U někoho bylo třeba odbourat zábrany. U někoho trošičku zvednout sebevědomí.
U těch starších bylo největším úkolem zlepšit rozehrávání partií. Nejvíc to bylo vidět u Matyáše, který už vyrostl z dětských variant.