Mistrovství ČR mládeže v šachu do 16 let zahájeno.

Dne 9.3.2019 začaly v Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou po slavnostním zahájení boje v Mistrovství ČR mládeže do 16 let. Hraje se v kategoriích do 10, 12, 14 a 16 let, dívky a chlapci samostatné turnaje, každý na 9 kol švýcarem. Kategorie do 10 a 12 let hrají tempem 90 min +30 s/tah, kategorie do 14 a 16 let tempem 90 min/40 tahů + 30 min do konce s přidáváním 30 s na tah. Každý den se hraje jedno kolo, pouze v pondělí je dvojkolo – jedna partie dopoledne, druhá odpoledne. Mistrovství skončí v sobotu 16.3.2019 vyhlášením nových Mistrů ČR.

Do Mistrovství se museli chlapci nominovat z Mistrovství Čech, která se konala v minulém roce v kategoriích 12 – 16 let v Harrachově a v kategoriích 8 – 10 let v Mostě.

DSC_7844

Část výpravy odjela do dějiště mistrovství v pátek (Pražáků, Šimůnků a Cinků), zbytek vyrazil na cestu do Jeseníků v sobotu ráno. Cesta překvapivě dobrá, jen sem tam déšť.
Po obědě následoval krátký odpočinek a po rozlosování poslední příprava na soupeře. Ve 14 hod boje začaly 1. kolem. V něm si naši hráči vedli takto:

H10 (24 hráčů): Marek (nasazen s č. 4) nastoupil černými proti Petrovi Novotnému (16) z Oddílu šachů Sportovního klubu Prost a vyhrál
H12 (24 hráčů): Oba naši hráči hráli proti nejvýše nasazeným: Dan (13) nastoupil bílými proi Matyášovi Pasekovi (1) z Beskydské šachové školy a po hrubce po 3 hod hry prohrál. Jakub (14) hrál černými proti Karlovi Brožkovi (2) z 2222 ŠK Polabiny a rovněž prohrál.
D10 (38 hráček): Eva (10) hrála proti Sophii Olivia Day (29) z Unichessu. Začátek se jí moc nepovedl, ale překvapila soupeřku a dala jí ve 12. tahu mat – vyhrála.
D12 (38 hráček): Adélka (11) hrála černými, soupeřkou jí byla Karina Nela Mullerová (30) a Adélka bez velkých problémů vyhrála. Vicky (18) nastoupila bílými proti Elišce Vágnerové (37) ze Spartaku Čelákovice a rovněž vyhrála.
D14 (34 hráček): Martina (2) hrála bílými proti Tereze Radmile Šulcové (19) z 2222 Polabin. Martina obětovala figuru za útok, prohnala krále soupeřky z královského křídla na dámské a zpět a po 4 hod hry vyhrála.
D16 (19 hráček): Lucka (5) hrála bílými proti Viktorii Součkové (14) ze Spartaku Velké Meziříčí a vyhrála, Bětka (17) hrála rovněž bílými proti Agátě Huškové (8) z Desko Liberec a prohrála.

Bilance 1. dne: 6/9 – jen tak dál.

2. den zasednou ke 2. kolu v 9:00 hod tyto dvojice:
H10: Marek Garabik – Bayarjavkhlan Delgerdalai (18., ŠK Staré Město)
H12: Matyáš Kaňák (20., Interchess) – Dan Pražák,
        Jakub Šimon Šimůnek – Tomáš Daniel Kubín (22., Sokol Postoupky)
D10: Laura Langner ( 35., Slavoj Č. Těšín) – Eva Nechvátalová
D12: Stela Archlebová (9., TJ Hronov) – Vicky Cinková,
         Adélka Rolinková – Klára Spáčilová (20., ŠK Staré Město)
D14: Alice Habinová (11., ŠK Kuřim) – Martina Šťastná
D16: Emílie Tomšicová (19., ŠK Veselí n/M) – Lucka Rolinková,