Šachová akademie VŠTE v divizních soutěžích:

Divizní soutěže v Jihočeském kraji, v kterých startují 4 družstva Šachové akademie VŠTE, jsou v plném proudu. V těchto soutěžích dospělích bojují v našich družstvech převážně mladí hráči, kteří tak dostávají příležitost utkat se s mnohem staršími a zkušenějšími šachisty.

1. jihočeská divize: V soutěži startuje 12 týmů, mezi nimi ŠA VŠTE (A – tým).

1. kolo, 20.10.2019: ŠA VŠTE – ŠK Č. Krumlov 3,5 : 4,5; ŠA v sestavě Zdeněk Richtr, Dominik Rolinek, Matyáš Hosnedl, Martin Novák, Manvel Asatryan, Jan Bauer, Lucie Rolinková, Martina Šťastná, vyhrála Martina, remizovali Zdeněk, Dominik, Matyáš, Martin a Manvel.

2. kolo, 10.11.2019: ŠA VŠTE – DDM Písek B 5 : 3; ŠA v sestavě Zdeněk Richtr, Matyáš Hosnedl, Martin Novák, Bauer Jan, Daniel Pražák, Jakub Šimon Šimůnek, František Rolinek, Martin Hejda, zvítězili Matyáš, Martin N., Jakub a František, remizovali Zdeněk a Dan

3. kolo, 24.11.2019: ČZ Strakonice B – ŠA VŠTE 5 : 3; ŠA v sestavě Dominik Rolinek, Manvel Asatryan, Jan Bauer, Lucie Rolinková, Martina Šťastná, Daniel Pražák, Jakub Šimon Šimůnek, Adéla Rolinková, zvítězili Manvel a Lucka, remizovali Honza a Adélka

4. kolo, 8.12.2019: ŠA VŠTE – QCC Č. Budějovice B 1 : 7; ŠA v sestavě Dominik Rolinek, Matyáš Hosnedl, Manvel Asatryan, Jan Bauer, Lucie Rolinková, Martina Šťastná, Jakub Šimon Šimůnek, František Rolinek, remizovali Manvel a František.

Po 4. kole je ŠA VŠTE na 11. místě. V 5. kole bude hrát ŠA 5.1.2020 v Bechyni proti SŠ Mild Bivoj Bechyně.

2. jihočeská divize – základní skupina B: V soutěži startuje 8 týmů, mezi nimi ŠA VŠTE B a ŠA VŠTE C. Po skončení základní části postoupí první 4 týmy do finálové části, poslední 4 týmy do skupiny, která bude bojovat o udržení v soutěži. Oba naše týmy mají na 1. šachovnici dívky – tím se jen tak někdo nemůže pochlubit.

1. kolo, 13.10.2019:

ŠA VŠTE B – Royal Č. Budějovice 4 : 4; ŠA B v sestavě Martina Šťastná, Jakub Šimon Šimůnek, David Bárta, Marek Garabik, Pavel Jílek, Petr Šťastný, Jaroslav Studenovský ml., Rudolf Černík, všechny partie skončily nerozhodně (remis).

QCC Č. BUdějovice D – ŠA VŠTE C 4 : 4; ŠA C v sestavě Manvel Asatryan, Vojtěch Bauer, Josef Berkovec, Štěpán Drda, Marek Drda, Jakub Berkovec, František Postl ml., František Postl st., zvítězili Manvel, Vojta, Marek a František st.

2. kolo, 3.11.2019: ŠA VŠTE C – ŠA VŠTE B 3,5 : 4,5; překvapení s výsledky Lucie Rolinková 1/2 Daniel Pražák, Manvel Asatryan 0 Jakub Šimon Šimůnek, Vojtěch Bauer 1 Marek Garabik, Josef Berkovec 1 Pavel Jílek, Pavel Rousek 1 Petr Šťastný, Štěpán Drda 0 Jaroslav Studenovský ml., Marek Drda 0 Ondra Hejda, Adéla Rolinková 0 Míša Lorencová

3. kolo 17.11.2019:

ŠA VŠTE B – Spartak Kaplice 2 : 6; ŠA B v sestavě Martina Šťastná, Daniel Pražák, Martin Hejda, Jakub Šimon Šimůnek, David Bárta, Marek Garabik, Pavel Jílek, Petr Šťastný, zvítězil David, remizovali Martin a Petr.

Slávia Č. Budějovice – ŠA VŠTE C 3,5 : 4,5; ŠA C v sestavě Lucie Rolinková, Manvel Asatryan, Vojtěch Bauer, Pavel Rousek, Štěpán Drda, Marek Drda, Adéla Rolinková, František Rolinek, zvítězili Lucka, Manvel, Vojda a Marek, remizovala Adélka.

4. kolo, 1.12.2019:

QCC Č. Budějovice D – ŠA VŠTE B 6 : 2; ŠA B v sestavě Martina Šťastná, Daniel Pražák, David Bárta, Marek Garabik, Pavel Jílek, Petr Šťastný, Jaroslav Studenovský st., Jaroslav Studenovský ml., zvítězili Dan a Jaroslav st.

ŠA VŠTE C – Blanský les 1,5 : 6,5; ŠA C v sestavě Vojtěch Bauer, Josef Berkovec, Štěpán Drda, Marek Drda, Jakub Berkovec, František Postl ml., František Postl st., Adam Nechvátal, zvítězil Marek, remizoval František st.

5. kolo, 15.12.2019:

ŠA VŠTE B – QCC Č. Budějovice C 0,5 : 7,5; ŠA B v sestavě Martina Šťastná, Jakub Šimon Šimůnek, David Bárta, Marek Garabik, Pavel Jílek, Petr Šťastný, Jaroslav Studenovský st., Ondra Hejda, jedinou půlku uhrál Jaroslav.

Royal Č. Budějovice – ŠA VŠTE C 5,5 : 2,5; ŠA C v sestavě Lucie Rolinková, Josef Berkovec, Marek Drda, Adéla Rolinková, Jakub Berkovec, František Postl ml., František Postl st., František Rolinek, zvítězili Jakub a František R., remizoval Josef.

Po 5. kole je ŠA VŠTE C na 6., ŠA VŠTE B na 7. místě. V 6. kole bude hrát ŠA B ve své klubovně na Okružní proti Slávii Č. Budějovice, ŠA C proti QCC Č. Budějovice C v Jírovcově ulici.

3. jihočeská divize – skupina východ: V této soutěži startuje 12 týmů, mezi nimi i ŠA VŠTE D, která si vede takto:

1. kolo, 5.10.2019: ŠA VŠTE D – Sokol Tábor D 3 : 2; ŠA v sestavě Míša Lorencová, Eva Nechvátalová, Adam Nechvátal, Vicky Cinková a František Postl ml., zvítězili Míša, Vicky a Fanda.

2. kolo, 19.10.2019: Spartak Počátky – ŠA VŠTE D 4 : 1; ŠA v sestavě Ondra Hejda, Eva Nechvátalová, Adam Nechvátal, František Postl ml., František Postl st., zvítězil František st.

3. kolo, 9.11.2019: ŠA VŠTE D – Jiskra Třeboň 3 : 2; ŠA v sestavě Míša Lorencová, Eva Nechvátalová, Adam Nechvátal, Marek Drda, Štěpán Drda, zvítězili Míša, Marek a Štěpán

4. kolo, 30.11.2019: Slovan J. Hradec – ŠA VŠTE D 2 : 3; ŠA v sestavě Ondra Hejda, Vicky Cinková, František Postl ml., Marek Drda, Štěpán Drda, zvítězili Marek a Štěpán, remizovali Vicky a Fanda

5. kolo, 7.12.2019: ŠA VŠTE D – Olympia Č. Budějovice Šnyt 1,5 : 3,5; ŠA v sestavě Eva Nechvátalová, Adam Nechvátal, František Postl ml., František Postl st., Marek Drda, remizovali oba Františkové a Marek.

Po 5. kole je ŠA VŠTE D na pěkném 5. místě. V 6. kole nastoupí ŠA D proti SK Royal Č. Budějovice v jejich hrací místnosti v Hotelu CB – ROYAL na Pražské třídě.

 

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 17.12.2019 5:19 | Shlédnuto: 256 x
Zpět nahoru