KP mládeže v rapidu: 1. + 2. + 3. místo

Krajský přebor mládeže v rapid šachu pro r. 2020 pořádal 27.6.2020 ŠACHklub Písek v Hostinci u Srnků v Písku.

Z Šachové akademie VŠTE odjelo o tituly bojovat pouze 6 hráčů, turnaje se neúčastnili Dan Pražák a Marek Garabik, kteří si postup na Mistrovství ČR mládeže v rapidu, které náš oddíl pořádá v září v Č. Budějovicích, vybojovali při minulém MČR. Slabší byla i účast z jiných oddílů – celkový počet 55 hráčů ve všech kategoriích HD8 – HD16 není nic moc. Dívek se sešlo pouze 8, tak hrály v jedné skupině.

Hrálo se švýcarem na 7 kol tempem 2 x 20 min + 5s/tah, což při počtu hráčů v jednotlivých kategoriích znamenalo, že se hrálo téměř každý s každým.

Hodnocení začneme kategorií dívek (8 hráček), kde ŠA VŠTE reprezentovala Vicky Cinková, nasazená s č. 3. Vicky skončila s výsledkem 5,5/7 celkově na 2. místě, v kategorii D12 na 1. místě a stala se krajskou přebornicí. Blahopřejeme!

DSC_0697

V nejmladší kategorii H8 (9 hráčů) jsme neměli zástupce. Vítězem se stal Matyáš Hokr (ŠO Hraničář Horní Stropnice), na jeho úspěchu má podíl i František Rolinek, který Matyáše trénuje.

DSC_0790

V kategorii H10 (13) nás reprezentoval Jakub Berkovec (č. 4), kterému moc nevyšla první kola (1,5/4). V posledních kolech ztratil jen 1/2 bodu za remízu, celkový výsledek 4/7 stačil jen na 7. místo, když se 4 body skončilo hned 7 hráčů počínaje 3. místem.

V kategorii H12 (12) jsme měli 2 zástupce – Davida Bártu (č. 2) a Ondru Hejdu (č. 8). Oba hráči si trochu pohoršili, když David pokazil předposlední kolo a s výsledkem  5/7 skončil 3., Ondra s výsledkem 3/7 skončil 10.

DSC_0906

V kategorii H14 nastoupili Jakub Šimon Šimůnek (č. 1), který má rovněž přímý postup na MČR, a Fanda Postl (č. 9). Jakub si o jedno místo pohoršil, když skončil s výsledkem 6/7 na 2. místě, Fanda si o jedno místo polepšil a s výsledkem 3,5/7 skončil 8.

Na výše zmíněné MČR v rapidu mládeže si vybojovala přímý postup z našich hráčů jen Vicky Cinková, pro další hráče nejen z našeho oddílu jsme s právem pořadatele požádali komisi mládeže ŠSČR o divoké karty.

Foto Ladislav Nagy

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 17.7.2020 10:04 | Shlédnuto: 854 x
Zpět nahoru