Mistr Evropské unie u primátora Č. Budějovic

Mistra Evropské unie a bronzového z Mistrovství České republiky v šachu Daniela Pražáka přijal ve středu 9. září 2020 na radnici primátor Č. Budějovic Ing. Jiří Svoboda. V Koutech nad Desnou se v srpnu konalo Mistrovství Evropské unie mládeže v šachu. Vzhledem k současné situaci, kdy bylo zrušeno MS a výrazně modifikováno Mistrovství Evropy, představoval tento mezinárodní turnaj patrně nejprestižnější soutěžní klání. Nejúspěšnějším hráčem z jihu Čech se stal právě Daniel z českobudějovického klubu Šachová akademie VŠTE. Startoval v kategorii hráčů do 12 let. Získal i velmi prestižní titul kandidát mistra a byl vybrán do reprezentačního týmu České republiky.

20200909_143021

Dva týdny po Mistrovství EU vybojoval Daniel výše zmíněnou bronzovou medaili na Mistrovství ČR, které ve dnech 5.-6.9.2020 Šachová akademie VŠTE v Č. Budějovicích pořádala.

„Daniel podává vynikající výkony. Velmi rád jsem se s tak úspěšným šachistou, karatistou a studentem Gymnázia J.V. Jirsíka setkal a popřál mu, aby si splnil hlavní cíl a stal se jednou velmistrem,“ uvedl k setkání s nadějným hráčem primátor Jiří Svoboda.