MČR mládeže 2021 – 2 x bronz

Z Mistrovství mládeže v praktickém šachu pro r. 2021, které se konalo ve dnech 22. – 29.6.2021 v Koutech nad Desnou, přivezli hráči Šachové akademie VŠTE dvě bronzové medaile – v kat. chlapců do 14 let Daniel Pražák, v kat. dívek do 16 let Martina Šťastná.

Danovi se podařil vstup do turnaje, po 6. kole se dělil o 1. místo. Z posledních 3 kol získal pouze 1 bod za dvě remízy a klesl na konečné 3. místo. V každém případě pěkný úspěch!

Další zástupce v kat. H14, Jakub Šimon Šimůnek, se v průběhu turnaje pohyboval uprostřed tabulky a skončil na 17. místě.

Pro Martinu bylo rozhodující 7. kolo, do kterého byla na 2. místě. V 7. kole hrála se soupeřkou více jak 3 hod vyrovnanou partii, kde vše nasvědčovalo tomu, že partie skončí nerozhodně. V 36. tahu se soupeřka v pěšcové koncovce dopustila jednotahově hrubé chyby, po které byla Martina vyhraná (+7,2). Šanci nevyužila a naopak v remízové pozici ve 46. tahu udělala hrubou chybu sama, po které se už partie nedala zachránit. Prohra odsunula Martinu na 3. místo, když soupeřka si mohla dovolit v posledních dvou kolech jednu remízu, která ji při rovnosti bodů s Martinou zajišťovala 2. místo, protože o pořadí při rovnosti bodů rozhodoval výsledek vzájemné partie.

Marek Garabik v H12 se po 5. kole držel v popředí tabulky, ale po nevydařeném závěru (0,5/4) skončil na 14. místě.

Lucka Rolinková hrála v uzavřeném turnaji 9 juniorek, které hrály každá s každou. Lucka skončila na děleném 7. místě.

Účast na Mistrovství ČR mládeže v praktickém šachu byla podpořena z Dotačního programu Statutárního města České Budějovice na podporu sportu v r. 2021