29. ročník Memoriálu pro Půlpána

29. ročník Memoriálu Františka Černíka, který se hrál současně jako Krajský přebor ve všech kategoriích – mužů, žen, juniorů a juniorek (HD18, HD20) a mládeže (HD10-16) v bleskovém šachu, se konal v rámci Openu Nové Hrady. Že spojení Memoriálu s krajským přeborem všech kategorií a pořádání v rámci turnaje v praktickém šachu je správné, dokazuje účast – 45 hráčů, to je za posledních 20 let nejvíc!

Turnaj se hrál na 15 kol švýcarem tempem 3 min s přídavkem 2 s na tah. Nasazenou jedničkou byl IM Jakub Půlpán z ŠK Dopravní podnik Praha před FM Ondřejem Matrasem z TJ Pankrác a Matyášem Zemanem z Moravské Slavie Brno, který šachově rostl v Hraničáři Horní Stropnice. Po skončení turnaje se pořadí na 1. a 3. místě shodovalo s nasazením, na 2. místě se přes nepodařený závěr prodral Miroslav Muroň z TJ Dukla Praha. IM Jakub Půlpán tak po devíti letech nepřetržité vlády Jana Havlíka (z turnaje se omluvil, plnil roli trenéra reprezentace na Mistrovství Evropské Unie mládeže) zvedl nad hlavu pohár, na který bude vedle mnoha slavných jmen vybroušeno i to jeho.

Na 4. místě skončil František Hostička z TJ Tatran Prachatice, který se – jako nejlepší hráč z jihočeských oddílů – stal krajským přeborníkem mužů v blesku. Na 2. místě v kraji (celkově 7.) skončil Václav Kotál z ŠACHklubu Písek, na 3. místě Dominik Rolinek (9.) z pořádající Šachové akademie VŠTE.

Krajský přebor žen, juniorek do 20 i do 18 let skončil shodným výsledkem: krajskou přebornicí se stala Lucie Rolinková (20.) před Martinou Šťastnou (21.), obě Šachová akademie VŠTE, na 3. místě skončila Dorotka Veverková (42.) ze Sokola Tábor.

Krajským přeborníkem juniorů do 20 let se stal Dominik Rolinek, 2. David Hák (15.), ŠACHklub Tábor, 3. Vít Kotál (17.), ŠA VŠTE.

Krajským přeborníkem juniorů do 18 let se stal David Hák, 2. Vít Kotál, 3. Jakub Šimon Šimůnek (26.), ŠA VŠTE.

Výsledky krajského přeboru mládeže v bleskovém šachu:

H16: 1. David Hák, 2. Vít Kotál, 3. Sebastian Steinbauer (23.), ŠACHklub Tábor

H14: 1. Jakub Šimon Šimůnek, 2. Matěj Slabý (29.), TJ Spartak Soběslav, 3. Ondřej Hejda (38.), ŠA VŠTE

H12: 1. Marek Garabik (35.), 2. Mark Shivairo (45.), oba ŠA VŠTE,

H10: 1. Martin Tejnor (28.), ŠACHklub Písek, 2. Matyáš Hokr (30.), ŠA VŠTE, 3. Max Veverka (34.), Sokol Tábor

D16: 1. Martina Šťastná

D14: 1. Dorotka Veverková

Všichni účastníci si dokonale zahráli, příště budeme rozmýšlet, zda turnaj nehrát na menší počet kol.

29. ročník Memoriálu Františka Černíka v bleskovém šachu byl podpořen z dotačního programu Jihočeského kraje „Podpora sportu“ pro r. 2021.