4 tituly z Mistrovství ČR v rapid šachu!

Na dvou frontách se ve dnech 11. – 12.9.2021 bojovalo v Mistrovství ČR jednotlivců v rapidu – v Praze o tituly mládeže v kategoriích HD10 – 14, v České Třebové o tituly v juniorských lategoriích HD16 – 20.

V Praze v Hotelu Don Govanni zastupovali Šachovou akademii Matyáš Hokr (H10), Marek Garabik (H12), Daniel Pražák a Jakub Šimon Šimůnek (H14) a jediná dívka Vicky Cinková (D14). Hrálo se švýcarem na 9 kol tempem 20 min+ 5 s/tah, každá kategorie hrála samostatný turnaj.

H10: Matyáš byl z 42 hráčů nasazen s č. 25 a ve vém prvním velkém turnaji ziskem 4 bodů potvrdil nasazení, když ve skupině čtyřbodových hráčů na 24. – 30. místě obsadil horším pomocným hodnocením 29. místo.

H12: Marek byl z 42 hráčů nasazen s č. 13. V turnaji se mu dařilo a se ziskem 6 bodů obsadil krásné 6. místo.

H14: Dan byl z 42 hráčů nasazen s č. 11 a Jakub s č. 12. Dan potvrdil stále rostoucí výkon a když svým soupeřům povolil pouze 2 remízy, stal se ziskem 8 bodů Mistrem České republiky do 14 let! Jakub potvrdil nasazení a ziskem 5 bodů obsadil 13. místo, když prohra v posledním kole ho připravila o lepší umístění.

D14: Vicky byla mezi 24 hráčkami nasazena s č.16. Se 4,5 body si polepšila na 12. místo.

Mistrovství pořádala Šachová škola pat a mat.

výsledky zde

V České Třebové hráli v turnaji, pořádaném místní Lokomotivou, junioři a juniorky ve společném turnaji s vyhlašováním výsledků podle jednotlivých kategoriích. Hrálo se švýcarem na 9 kol tempem 20 min+ 5 s/tah. Šachovou akademii reprezentovali Matyáš Hosnedl (H18) a Martina Šťastná (D16). V turnaji hrálo celkem 50 hráčů a 16 hráček Matyáš byl nasazen s č. 8, Martina s č. 30. V sobotu se odehrálo 6 kol, Matyáš získal 4,5 a Martina 3,5 bodu, když v 6. kole nastoupili proti sobě. V nedělních třech kolech Matyáš uhrál 3 remízy a s 6 body obsadil krásné celkově 11. místo, v kategorii H18 na 8. místě.

Martina v 7. kole prohrála, ale výhrami v posledních dvou kolech se dostala se ziskem 5,5 bodu před soupeřky, celkově obsadila 16. místo a jako nejlepší dívka se stala v kategoriích D16, D18 i D20 Mistryní České republiky v rapidu!

Teprve poslední kolo rozhodovalo o titulech juniorek i juniorů. Že na jihu Čech jsou nejlepší juniorky v ČR svědčí 2. místo ve všech kategoriích Daniely Nagyové z QCC Č. Budějovice.

Organizátorům v čele s Ivo Praxem patří pochvala za zajištění perfektního turnaje s pohodovou atmosférou.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 26.9.2021 20:32 | Shlédnuto: 601 x