Za Markem Vokáčem

V neděli 14.11.2021 přišla smutná zpráva – ve věku nedožitých 63 let zemřela výrazná postava českého šachu Ing. Marek Vokáč. Pokud si půjčíme z nekrologu ŠSČR dlouhý seznam toho, čím vším byl, tak tedy: velmistrem, reprezentantem a mistrem republiky, ale také trenérem, reprezentačním kapitánem, dlouholetým funkcionářem, organizátorem, lektorem, školitelem, komentátorem, redaktorem mnoha šachových periodik a popularizátorem šachu.

Marek Vokáč zanechal stopu i v Šachové akademii VŠTE. Po zřízení Šachové akademie jezdil z Prahy do našeho oddílu přednášet nejen našim členům o kouzlu šachu, ale také hrál za náš oddíl v 2. lize na 1. šachovnici, když v 7 utkáních získal 4,5 bodu při výsledku 2 – 5 – 0.

Šachu věnoval téměř celý svůj život. Čest jeho památce.

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 19.11.2021 15:50 | Shlédnuto: 319 x
Zpět nahoru