Mistrovství ČR 2022 mládeže

Na dvou frontách začalo v sobotu 12.3.2022 Mistrovství České republiky mládeže v praktickém šachu – v Luhačovicích v kategoriích HD 10 – 16 a ve Špindlerově mlýně juniorky do 18 a 20 let. Junioři zahájili již ve čtvrtek. Obě mistrovství skončí v sobotu 19.3.2022.

V Luhačovicích reprezentují Šachovou akademii VŠTE Vicky Cinková v kat. D14, Daniel Pražák v kat. H14 a Matyáš Hokr v kat. H10, ve Špindlerově mlýně Martina Šťastná. V ostatních kategoriích nemá Šachová akademie zástupce.

V Luhačovicích startuje v kat. H14 a H10 po 24 hráčích, v kat, D14 30 hráček. Ve všech kategotiích se hraje 9 kol švýcarem, v kat. H10 tempem 90 min + 30s/tah, v kat. HD14 tempem 90 min/40 tahů + 30 min do konce s přidáváním 30s/tah.

Ì

Po 3. kole je v kat. H14 Dan ve vedoucí skupině pěti hráčů s 2,5 body. V H10 je Matyáš na 7. místě se 2 body, v D14 je Vicky na 21. místě s 1 bodem.

Ve Špindlerově mlýně hraje 10 hráček uzavřený turnaj každá s každou tempem 90 min/40 tahů a 30 min do konce s přidáváním 30s/tah. Po 3. kole je Martina na 6. místě s 1,5 bodem.

4. kolo: Dan remizoval s prvním nasazeným hráčem a má 3/4, Matyáš získal po zahájení kvalitu ale proti hráči s ratingem o více jak 500 bodů vyšším po bojovném výkonu neuspěl a má 2/4, Vicky vyhrála a má 2/4 a Martina rovněž vyhrála a má 2,5/4.

5. kolo: Dan vyhrál a dělí se o 1. místo výsledkem 4/5. Matyáš pokazil rovnou koncovku, prohrál a je s výsledkem 2/5 na 14. místě, Vicky vyhrála a je s 3/5 na 11. místě. Martina prohrála s 1. nasazenou hráčkou a je s 2,5/5 na 6. místě.

6. kolo: Dan remizoval a je na samostatném 2. místě s 4,5/6, Matyáš rovněž remizoval a je s 2,5/6 na 15. místě a Vicky prohrála a je s 3/6 na 16. místě. Martina vyhrála a je s 3,5/6 na 4. místě.

7. kolo: Dan vyhrál a s 5,5/7 dělí 1. místo. Matyáš roněž vyhrál a s 3,5/7 dělí 11. místo. Vicky ve vyhrané pozici remizovala a dělí s 3,5/7 rovněž 11. místo. Martina vyhrála a s 4,5/7 dělí 3. místo.

8.kolo: Dan remizoval a s 6/8 je na samostatném 2. místě s půlbodovou ztrátou na 1. místo a s náskokem celého bodu na skupinu pěti pronásledovatelů. Matyáš se se soupeřem dohodli na remíze, která zamená při výsledku 4/8 dělení 12. místa. Vicky vyhrála a s výsledkem 4,5/8 dělí 8. místo. Martina se nechtěla v lepší pozici spokojit s remízou, při propočtu kombinace vedoucí k vítězství překročila čas a nešťastně prohrála. S výsledkem 4,5/8 dělí 3. místo, o které bude muset v posledním kole bojovat.

Odkazy na on line přenosy a výsledky z Luhačovic najdete na webu ŠSČR zde, ze Špindlerova mlýna na zde

Napsal: Rudolf Černík | Publikováno: 14.3.2022 20:36 | Shlédnuto: 790 x