Mistrovství Čech mládeže: Jakub Šimůnek 4.

Ve dnech 22. – 29.10.2022 pořádala Šachová škola pat a mat Mšeno pod vedením Jana Šticha a Romana Burdy v Harrachově Mistrovství Čech mládeže v praktickém šachu mládeže v kategoriích do 12, 14 a 16 let. V každé kategorii hráli chlapci a dívky společný turnaj, se samostatným závěrečným vyhodnocením.

Na tomto zápolení se z Šachové akademie VŠTE zúčastnilo 5 hráčů: Matyáš Hokr, Diviš Kasalický, Jenda Šrámek, Marek Garabik a Jakub Šimon Šimůnek.

V kategorii HD 12 startovalo celkem 89 hráčů a hráček, mezi nimi Matyáš (nasazen jako 26.), Diviš (71.) a Jenda (84.). (Nasazení v poslední třetině startovní listiny je podle abecedy – hráči/ky ještě nemají Elo.) V kategorii HD 14 startovalo 64 hráčů a hráček, mezi nimi Marek (11.), v kategorii HD 16 66 hráčů mezi nimi Jakub (8.).

Turnaj se hrál na 9 kol švýcarem, tempem 90 min + 30 s na tah. Účast na MČR si mohlo vybojovat min. 8 hráčů z každé kategorie.

Výsledky:

HD 12: Matyáš výborně začal a ještě po 5. kole byl s výsledkem 4/5 na postupovém místě. Závěr turnaje ho nezastihl ve formě a s konečným výsledkem 5/9 skončil na celkovém 26. místě, když na postup bylo třeba min. 6,5/9. Jenda získal 4,5/9 a obsadil celkové 50. místo, Diviš výkonem 2,5/9 obsadil celkové 82. místo.

HD 14: Marek výborně začal a po 4. kole držel výkonem 3,5/4 postup. Po nepovedené partii v 5. kole se dostal do problémů i v 6. kole, kde nakonec zachránil remízu. Další nepovedená partie v 7. a remíza v 8. kole vidinu postupu ztratilo. Výhra v posledním kole znamenala výsledek 5,5/9 a celkové 16. místo, když na jistotu postupu výsledek 6/9 nemusel stačit.

HD 16: Jakub hrál od 1. kola velmi zodpovědně a na jeho partie byla radost se dívat. Ve 4. kole sice prohrál s pozdějším vítězem, ale celkovým výsledkem 6,5/9 obsadil jenom díky o 1 bod horšímu pomocnému hodnocení 4. místo, když v posledním kole bojoval o 2. místo. Jeho postup do MČR je naprosto zasloužený.

Jakub bez diplomu a medaile, tak příště…