Senzace v 1. kole 2. divize: ŠA VŠTE – ČZ Strakonice 4 : 4!
V sobotu 8.10.2016 jsme v naší klubovně na Okružní hráli historicky první utkání ve 2. divizi.
Nejdříve je třeba vysvětlit, proč vůbec 2. divizi hrajeme. V prvé řadě proto, že se uvolnilo místo a nikdo jiný v kraji zájem neměl. Druhý důvod je ten, že dnes máme min. 12 mladých hráčů, u kterých chceme, aby soutěže hráli. 3. divize, v které jsme vloni skončili jako nováček na krásném 3. místě, se hraje na pěti šachovnicích. Náš návrh rozšířit družstva na 8 hráčů neprošel a pro dvě družstva zase těch hráčů nemáme tolik. Bylo nám jasné, že pro 2. divizi nemáme hráče na patřičné úrovni a tak jsme se dohodli na posílení družstva hostováním několika hráčů z Hraničáře H. Stropnice. Na oplátku jsme zase umožnili našim hráčům hostovat ve Stropnici v lize mládeže. 2. divizi tak budou hrát naši nejlepší mladí hráči a v sestavě pro 3. divizi se uvolní místo jiným, zejména těm nejmladším.
Pokračování textu Senzace v 1. kole 2. divize: ŠA VŠTE – ČZ Strakonice 4 : 4!

